Світлана Семчук — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар
Світлана Семчук

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Важким і затяжним видався карантин для бердичівських перевізників та водіїв маршруток. Останній раз цей вид транспорту курсував вулицями міста ще у березні місяці.

І на даний час варто зазначити, що це дуже велика кількість по відношенню до тих, хто ще бореться з хворобою або хто тільки захворів. Нових випадків у місті та районі нині фіксують мало.

З 22 травня, нагадаємо, в дію вступив так званий «адаптивний карантин» і жителі України нарешті дочекалися курсування маршруток. Щоправда на цьому етапі ходили вони не всі і не у всі куточки. У деяких регіонах діяльність міського транспорту не припинялася повністю, але міжміські та внутрішньообласні маршрути все ж не відправлялися у рейси протягом 2 місяців.

Цей тиждень для Бердичева став багатим на подарунки від іноземних держав, переданих та привезених послами і консулами для потреб бердичівлян. Лишень у вівторок до міста приїздив Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні, привізши продуктові набори для учасників, інвалідів та дітей Другої світової війни і жертв Голокосту. А сьогодні з важливим для обласного госпіталю ветеранів війни у Бердичеві візитом завітав Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. Метою його приїду стала Допомога лікарням від Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні у протидії коронавірусу.

Про це на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради у середу, 27 травня, повідомив начальник міської комунальної пошуково-рятувальної служби на воді Олександр Ковальчук. А перед тим, як озвучити дату початку купального сезону, розповів про готовність до нього служби, аналізуючи попередній купальний сезон 2019 року.

Але це ще не значить, що через місто почали курсувати електрички чи пасажирські поїзди.

Після двохмісячної роботи в онлайн-режимі у зв’язку з карантинними обмеженнями Центр надання адміністративних послуг Бердичівської міської ради з 1 червня нарешті почне приймати громадян. Про це було повідомлено сьогодні на скликаному засіданні виконавчого комітету. Це перший його етап виходу з карантину, але і він супроводжується встановленими санітарними вимогами та рекомендаціями.

З 22 травня карантин в Україні було продовжено ще на місяць, але з поступовим кількаетапним послабленням. Це стосується міст, містечок і сіл, але коли і як відновлювати роботу тієї чи іншої сфери, вирішують органи місцевого самоврядування, виходячи із загальної картини хворих і одужалих в тому чи іншому місті, готовності закладів та транспорту до роботи і виконання усіх санітарних норм.

Про це повідомив сьогодні на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

А метою такого зібрання у напрочуд вузькому колі в актовій залі міського Палацу культури ім. Шабельника була не лише зустріч із добрими друзями Бердичева, а й важлива і почесна місія. Взагалі дружба нашого міста з Ізраїлем має багатовікову історію і багаті традиції, а сама історія Бердичева – це переплетений і нерозривний зв’язок з єврейським народом. У Бердичеві шанують єврейську культуру, відзначають єврейські свята, гостинно і радо зустрічають представників цього народу і не забувають про важливі, гарні і тим більше скорботні дати, вшановуючи пам’ять закатованих, розстріляних, знищених євреїв у роки Голокосту.

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.