Модернізацією сміттєпереробного заводу в Бердичеві займуться фіни — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Неділя, 31 Трв

  • Бердичівський Базар

Модернізацією сміттєпереробного заводу в Бердичеві займуться фіни

19 трав. 2017 Ульяна Житниченко

Таке дефіцитне в деяких європейських країнах та таке розповсюджене в містах України сміття з легкістю при розумному підході може перерости у досить непоганий бізнес чи хоча би полегшити життя людей і зробити його не таким «сміттєвим». Хоча щодо останнього, то самі люди більші винуватці того, що міста, де вони живуть, часом перетворюються у не зовсім привабливі для них самих і для туристів. І допоки в європейських країнах бідкаються щодо нестачі твердих побутових відходів для переробки та використання у корисних цілях, наприклад, вироблення електроенергії та палива, в Україні цього «добра» вистачає.


У деяких містах нашої країни побутові відходи певним чином намагаються утилізувати, та це зовсім крихітна частина того, куди воно дівається. Решта ж, до якої додаються чергові подарунки від львів’ян, створює цілі терикони,з якими ведеться безкінечна боротьба.


В Бердичеві теж сміття немало і проблема з його вивозом, а іноді і горінням на звалищі, періодично обговорюється містянами. Техніки, на жаль, у місті не так багато, та й за словами комунальників, вона вже стара, тому іноді виникають колапси і з вивозом сміття. Неодноразово говорилося про те, що в місті є цех, на якому сортують сміття. А ж тут у майбутньому в Бердичеві або за його межами може постати модернізований завод по утилізації та переробці твердих побутових відходів, створенням якого займуться… фіни.


Саме такі інвестиційні пропозиції, про що повідомляється на Офіційному порталі міста, було представлено фінською делегацією у рамках робочої зустрічі з міським головою, що відбулася 17 травня в Бердичеві. Працівники фінської компанії, котрі працюють у галузі поводження з твердими побутовими відходами запропонували осучаснити та розширити сміттєпереробний завод в Бердичеві, як пілотний проект на території України, аби ми змогли досягти європейських норм у поводженні з твердими побутовими відходами. Фінською стороною висловлено намір реалізації розміщення виробничих потужностей з випуску обладнання з сортування, переробки та захоронення ТПВ, яке можливо встановлювати на сміттєвих полігонах нашої держави.


Підтягнути рівень культури українців до європейського фіни намагаються неодноразово. Такий завод представники з Фінляндії хотіли звести в Львові, де проблема сміття стоїть занадто гостро, планують його побудувати у Тячеві Закарпатської області за 25 млн. євро, аби вирішити проблему засмічення навколишнього середовища і виробляти навіть біогаз.


До подій зі Грибовицьким звалищем такі проекти фіни хотіли зробити у 94 містах України, але згоду отримали лише у Тячеві. Після вдалої реалізації там свого проекту, вони все ж планують створити сміттєпереробні заводи і в інших регіонах країни. Бердичівщина, як виявляється, теж має всі шанси стати одним і країв, де сучасні технології дозволять зменшувати кількість побутових відходів та територію звалища і перетворювати сміття на вторинну сировину, паливо тощо. От якби ще хто з європейських інвесторів зайнявся розібраними та розкраденими заводами в Бердичеві, точніше тим, що від них залишилось, дорогами, на які не вистачає у бюджеті коштів і водою… Хоча дехто стверджує, що вода, в порівнянні з минулим роком, стала кращою.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.