Сміттєвий бум в бердичівському ПТУ: хто винен, а кому прибирати. Фотофакт — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

Сміттєвий бум в бердичівському ПТУ: хто винен, а кому прибирати. Фотофакт

11 квіт. 2017 Ульяна Житниченко

Весна не тільки пробуджує в Бердичеві квіти, дерева та траву, які розквітають, розпускаються і милують око містян, вселяючи в душу радість від наближення теплих погожих днів з по-справжньому яскравим сонцем. З приходом весни в місті пробуджується сміття, яке, на думку багатьох, невідомо звідки береться і точно так само невідомо куди дівається. Хоча, куди його дівати, бердичівляни знають, а от хто його кидає і кому прибирати, це вже інше питання.

Не варто зациклюватися на тому, звідки на вулицях міста з’являються купки, а то і цілі гори відходів, частина з яких розноситься по всьому місту, як повітряні кульки. Напевно, варто було б запитати, скільки часу потрібно людям, щоб почати реагувати на проблему, існуючу під самісіньким носом, та бити на сполох.


В місті почалися заходи по благоустрою, мешканці будинків виходять на прибирання прилеглих територій, школярі беруть участь у місячнику з благоустрою, а проблема чомусь не зникає. Коли мова йде про відмову жителів ОСББ виходити на суботники, то тут голови об’єднань погрожують штрафувати несвідомих громадян на 25-30 гривень. Хоча тут кілька чоловік з будинку може навести лад в дворі і можна обійтися без штрафів. А кого і на скільки штрафувати, коли у цілковите сміттєзвалище перетворюється територія професійно-технічного училища? Причому це ситуація не одного і навіть двох днів чи тижнів. Це проблема, що тягнеться місяцями.


Територія ПТУ №4 доволі чимала, проте важко знайти її точні межі, адже, начебто, тут розташувалася майстерня навчального закладу, а поруч вже розміщений гуртожиток не лишень для студентів, а для сімей. І начебто урнами користуються мешканці гуртожитку, а далі вже знаходиться жилий район, жителі якого свою то територію прибирають і мають свої сміттєві майданчики. От тільки чомусь до їхнього району комунальники навідуються кожного тижня, а вже в кількасот метрах існує зовсім інший світ, сповнений яскравими барвами не лише побутових відходів, а викинутих санвузлів.
Скільки тижнів тут не вивозилося сміття, годі й казати. Перехожі щоразу звертають на нього увагу, проте лиш на словах, а на ділі… На ділі чомусь руки не доходять ні в кого. Студенти ПТУ два дні там щось прибирали та згрібали, але картина на краще не змінилася, хоча кількість «свідомих» бердичівлян, що навчаються в цьому закладі, немала. Чому не долучаються до цього мешканці гуртожитку, теж питання, як і те, чи існує у них договір з «Полісся-Екосфера» на вивіз відходів і чи з ним все в порядку.


Цікавим виявляється і той факт, що зроблені одного дня фото з набитими по вінця урнами відрізняються від фото, зроблених наступного дня. Баки пусті, а значить сміття хтось, напевно вивіз, а от біля баків його стало більше. Звільнили місце для нового, повикидавши на землю інше?
Чомусь одразу в голову приходить Швеція, у яких зі сміттям повний дефіцит і вони змушені закуповувати його для переробки в інших країнах. А в нас – бери не хочу, скарги громадян, комунальне підприємство «Полісся-Екосфера», суботники, нескінчена боротьба зі сміттям і європейське майбутнє.

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

IMG 9036

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.