Бердичівлянам планують полегшити життя: податок на нерухоме майно стане меншим — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівлянам планують полегшити життя: податок на нерухоме майно стане меншим

Одним із тих питань, котре на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради у четвер, 8 вересня, займало важливе місце серед інших, було обговорення ставки податку на нерухоме майно. Причиною важливості розгляду такого питання в контексті надходжень до міського бюджету стало і те, що 29 серпня був граничний термін для його сплати і тому варто було б підбити підсумки, виходячи з яких, можливо, будуть внесенні певні пропозиції та зміни.


Болісним з точки зору грошових витрат став цей податок для бердичівлян. Новий процес раніше не торкався більшості містян, а бив по кишеням заможних громадян, які мали нерухомість від 120 метрів квадратних та на яких і розраховані такі оплати за майно. Та цьогоріч законодавство, що регулює дану процедуру, зазнало змін і міський бюджет наповнився більшою сумою грошей завдяки тому, що збільшилася кількість платників даного податку. Адже платити за надлишкову площу стали і ті, у кого квартири більші за 60 метрів, а будинки – за 120 метрів.


Ставка, яку нарахували для містян, викликала бурну реакцію, претензії та у більшості випадків фразу «Чим я маю платити?». 2% від мінімальної заробітної плати для житлової площі (24 гривні 36 копійок) та 0,75% - для нежитлової (9 гривень 13 копійок) мають викласти з власних кишень, як звичайні бердичівляни, так і ті, хто має певний бізнес.


Про стан справ даного податку та про труднощі під час його адміністрування розповідала на засіданні виконавчого комітету начальник податкової інспекції міста Бердичева Ірина Самборська. Загальна сума, що надійшла до бюджету міста завдяки коштам, сплаченим містянами, станом на 1 вересня складає 2 мільйони 700 тисяч гривень, що на 200 тисяч менше, ніж було заплановано. З цієї суми 1,5 мільйони – це сплата юридичними особами, для яких ставка оподаткування є 0,75% від мінімальної заробітної плати. Від фізичних осіб надійшов 1 мільйон 200 тисяч (півмільйона від оподаткування житлової нерухомості і 700 тисяч – від нежитлової нерухомості).


«В цьому році вперше так масово відбулося оподаткування фізичних осіб, тому що в минулому році оподатковувалися лише особи, які мали дуже великі приміщення житлові. Накладаються податки на квартири, більші за 60 метрів, та будинки, більші за 120 метрів. Сплачується і податок на будинок і квартиру, сумарна площа яких перевищує 180 метрів, а також на всю нежитлову нерухомість усіх фізичних осіб, якою володіють зазвичай підприємці», - зазначила Ірина Самборська. Також відмітили, що цей податок встановлений Податковим кодексом України. Згідно статті 266 міська рада в минулому році прийняла вищезазначені ставки, а також згідно законодавству надала пільги окремим категоріям громадян. Пільгується податок для учасників бойових дій, учасників та інвалідів війни, членів сімей загиблих, а також для малозабезпечених сімей, які мають такий статус. Зняло напруженість у громаді й рішення міської ради відносно пільгування нежитлових приміщень для фізичних осіб в житлових будинках. Тобто будинки з двома-трьома (іноді чотирма) поверхами отримують пільги на підвали, бойлерні, вбиральні, тобто те, що знаходиться зазвичай на цокольному поверсі таких житлових приміщень. Працівники податкової, розпитавши у своїх колег з Коростеня та Новоград-Волинського, наголошують на тому, що ставки у сусідів на житлову площу такі ж самі, на нежитлову взагалі 1% або ж 0,5%, але без пільг на приміщення цокольного поверху. В Бердичеві ж пільгували близько 200 тисяч гривень.


Згадала начальник податкової і про недосконалий реєстр платників податку на нерухоме майно, бо в ньому присутні не усі платники житлового і нежитлового майна. Також багато хто, маючи новозбудовані великі будинки з усіма зручностями, просто не реєструє їх і не вводить в експлуатацію, тому і не платить податок. Є і проблеми з неоформленою спадщиною, коли податок нараховується людині, якої вже немає в живих. Так само і виникають проблеми з тими, хто переїжджає на нову адресу, не вносячи зміни в державний реєстр.


На засіданні виконкому прозвучала пропозиція від міського голови стосовно того, аби полегшити життя бердичівлянам, знизивши ставку податку на нерухоме майно у розмірі 0,5%. Запропонували також зменшити ставку до 0,1% і на ті приміщення, які беруть участь у виробничому процесі, але не приносять ніяких доходів. Це стосується складів та підсобних приміщень. За словами Василя Мазура, це зменшить дохід у бюджет міста, але нині такі зміни можливі, тому що скоро у місті з’явиться нове джерело надходжень до бюджету. Це майбутній центр підготовки військ спецпризначення - військова частина А2772, яка і буде сплачувати податки.


Отож це питання ще буде обговорюватися і на наступній сесії міської ради депутати вирішать, приймати запропоновану ставку податку на нерухоме майно чи ні. Хоча, швидше за все, рішення буде позитивне, адже представникам влади та депутатському корпусу теж буде вигідно сплачувати меншу суму за своє майно.

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.