У Бердичеві будуть ліквідовані ЖЕКи — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

У Бердичеві будуть ліквідовані ЖЕКи

Відповідальність за свої будинки повністю ляже на мешканців багатоповерхівок. ЖЕКи в такому форматі, які вони зараз є, будуть ліквідовані. Замість цих комунальних і приватних структур, відповідальність за багатоквартирні будинки ляже на плечі мешканців, які мають створити у своєму будинку ОСББ. Це передбачає новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», що набуде чинності у липні.


У більшості випадків у спадок від ЖЕКів людям дістануться діряві дахи, затоплені підвали і старі комунікації. Щось полагодити вдасться за рахунок держави, оскільки вищезгаданий закон передбачає, що в разі відмови від послуг ЖЕКу і створення ОСББ, якщо будинок потребує ремонту, будуть виділені відповідні кошти. Втім, для цього потрібна низка урядових рішень, які ще не прийняті.


Що ж він несе бердичівлянам, які створюватимуть ОСББ у новому році? Раніше, при ухваленні рішень, спільних для всього будинку, кожен власник квартири мав один рівний голос. Тепер вага голосу при прийнятті рішень розподіляється згідно з пропорційністю площі нерухомості. Тобто, якщо людина має більшу житлову площу, то і вага її голосу – більша. Але й відповідальність – також. Рішення прийматимуться більшістю і будуть обов’язкові для виконання. При цьому, якщо раніше для ухвалення був потрібен кворум і більшість, то тепер можна буде протягом 15 днів обійти квартири і дозбирати підписи під час письмового опитування. Підраховуються голоси усі разом.


Цей закон дає можливість людям створити ОСББ чи обрати голову, що представлятиме їх інтереси. До 1 липня 2016 року тим будинкам, які ще не матимуть управителя, на конкурсних умовах місцеві органи влади оберуть таку організацію.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.