Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві ліквідують одне з комунальних підприємств

Питання доцільності існування дротового радіомовлення у Бердичеві підняли депутати на сесії міської ради 26 січня. Серед профільних програм, розглянутих на комісіях, була і розрахована на розвиток інформаційного простору міста на 2016-2020 роки. Зокрема, у ній було передбачено виділення з міського бюджету 160 тисяч гривень на функціонування редакції міського радіомовлення. Але частині депутатів і на комісіях, і на сесії ідея не сподобалась, оскільки вони вважають, що у нинішні нелегкі часи ці кошти можна витратити раціональніше.


Місто від цього, на переконання «свободівця» Олексія Побережного, нічого не втратить, адже міське радіо транслює свої програми на хвилях існуючого державного радіоканалу, який продовжить свою роботу і після ліквідації підприємства. Його думку поділяють і представники «Самопомочі» та «Батьківщини», які вважають, що наразі дротове радіомовлення втрачає свої позиції на фоні ФМ-радіостанцій та інших ЗМІ.


Проти ліквідації виступали депутати, які вважають, що міське радіомовлення - це не лише об’єктивне висвітлення загальноміських подій та суспільних явищ, але і єдине джерело інформації про загальноміські події для людей похилого віку, які не мають приймачів ФМ-діапазону та доступу до мережі Інтернет або за станом здоров’я не можуть дивитись телевізор.


Всього в місті, за інформацією очільниці комунального підприємства Лілії Березовенко, нараховується близько 10 тисяч слухачів радіомовлення. У виділений згідно вимог Національної ради з питань телебачення та радіомовлення ефірний час (близько 6 годин на тиждень - авт.) лунають авторські програми та випуски новин. За кількістю радіоточок Бердичів займає друге місце в області після Житомира. Однак, як наголошує його керівник, без підтримки з міського бюджету підприємство не зможе існувати. Тож якщо депутати відмовляються виділити кошти, на порядок денний слід винести питання про неможливість подальшого існування закладу.


Щоб розпочати процес ліквідації і не затримувати працівникам підприємства заробітну плату за січень 2016 року, депутати все ж таки ухвалили програму розвитку інформаційного простору міста, щоправда лише на перший квартал нинішнього року. «Цього часу має вистачити для вирішення усіх питань, які можуть виникнути під час процесу закриття міської редакції радіомовлення», - переконані депутати.

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів

Останнє від Анна Павловська

Подібні матеріали