150 мільйонів гривень – ціна житлових субсидій в Бердичеві — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

150 мільйонів гривень – ціна житлових субсидій в Бердичеві

В минулих публікаціях ми писало про деякі параметри бюджету Бердичева на 2016 рік, проект якого озвучили на засіданні бюджетної комісії та роздали депутатам для ознайомлення. Зараз же хочемо з акцентувати увагу читачів на найбільшій цифрі запланованих витрат головного кошторису міста.

Раніше, традиційно, найбільшими витратами міського бюджету були освіта і медицина, але потім з року в рік почали зростати витрати на соціальний захист населення, і врешті-решт перевищили видатки на школи і лікарні. Так, в 2015 році в бюджеті передбачено 105 мільйоні гривень на освіту, 61,5 мільйонів гривень на медицину і 178 мільйонів гривень на видатки по соціальному захисту, в тому числі на субсидії за житлово-комунальні послуги 56 мільйонів.


В проекті бюджету на 2016 рік ці цифри виглядають так: на освіту – 127 мільйонів, медицину – 59 мільйонів, на соціальний захист – 317 мільйонів, в тому числі житлових субсидій – 152 мільйони.


Як бачимо, приблизно на індекс інфляції зростуть витрати на освіту, на медицині, напевно, планують трохи зекономити, бо планується навіть зменшення витрат, порівняно з 2015 роком, а ось у витратах на соціальний захист видно разючі зміни – загальна цифра збільшується майже вдвічі, а відшкодування житлово-комунальних послуг - втричі!


За інформацією управління соцзахисту, всього з початку року прийнято 22 тисячі 267 заяв, в тому числі 15 тисяч 611 – за спрощеною процедурою. Це майже втричі більше, ніж приймалось заяв в попередні роки (5-6 тисяч в рік). І сьогодні щодня в управлінні реєструють 50-70 нових заяв. В листопаді надано субсидій за 2382 заявами на суму 1,6 мільйона, а всього з початку року надано субсидій на 50 мільйонів 559 тисяч.


Тобто, цифра в 152 мільйони на наступний рік не така вже й велика, як може здаватись на перший погляд. Але кілька минулих років заплановані витрати на житлові субсидії повністю не вибирались, тому точно зпрогнозувати, чи не станеться така ж ситуація в наступному році, неможливо.


Ну і якщо говорити про макропоказники Бердичівського міського бюджету, необхідно все ж згадати, що він є дотаційним майже на три чверті (районний – дотаційний на 90%). Так, власних доходів на наступний рік заплановано зібрати з податків та інших надходжень всього 127 мільйонів гривень, натомість з бюджетів вищих рівнів очікується трансфертів на суму більш ніж 438 мільйонів. (В 2015 році ці цифри складають відповідно, 119 мільйонів і 300 мільйонів).


І якщо екстраполювати цю ситуацію до масштабів всієї України, стає зрозумілим, для чого потрібні гроші МВФ чи інших закордонних кредиторів. В нас в країні стільки пільговиків і отримувачів субсидій, що ще трохи, і навіть у закордонних донорів можуть закінчитись гроші чи терпіння. В них вимога одна – збалансуйте бюджет, або збільшенням податків, або зменшенням витрат. Який шлях виберуть депутати всіх рівнів, побачимо вже незабаром. 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.