Знову бердичівлянам відмовляють у встановленні індивідуального опалення — РІО Бердичів

П'ятниця, 23 Липня

Знову бердичівлянам відмовляють у встановленні індивідуального опалення

 

Вчора відбулось засідання комісії з питань видачі дозволів на індивідуальне опалення.


До міськвиконкому надійшло 22 заяви про надання дозволу на встановлення індивідуального опалення, і секретар комісії одразу уточнила, що 15 заявників проживають у будинках, де вже встановлено більше 50% індивідуальних опалювальних систем, а 7 заяв подали власники квартир, розташованих в будинках, де рівень «індивідуалізації» опалення становить менше 50%.


І хоча в деяких з цих будинків, наприклад, по вул. Раскової, 43, 47% квартир мають індивідуальне опалення, але одностайним голосуванням члени комісії надали дозвіл лише 15 заявникам.


На цьому члени комісії могли б і розходитись, але у них самих виникло закономірне питання, яке висловив старійшина житлово-комунального господарства міста Володимир Пономарчук: «А навіщо ж тоді збирати комісію, якщо для вирішення людських прохань достатньо калькулятора на три дії?». І він запропонував розглянути індивідуально заяву жительки будинку по вулиці Житомирська, 20 (в цьому будинку 44% індивідуального опалення), яка є інвалідом 1 групи та надати їй дозвіл, якого вона вже давно прагне.


Тут вже й інші члени комісії включились в дискусію зі своїми думками щодо того, чи створювати прецедент таким індивідуальним рішенням, чи просто тупо і сліпо виконувати існуючі на цей момент законодавчі та нормативні документи.


А вони, до речі, зовсім не бездоганні. Ось, наприклад, як звучить текст статті Закону «Про житлово-комунальні послуги», в якому і появились ці злощасні 50%:


Розділ VI ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
«Стаття7. У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж (систем), не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.»


Тобто у цій статті ідеться ЛИШЕ про те, що якщо в будинку більше половини індивідуального опалення, то всі інші можуть теж його собі встановлювати. Але тут НЕ ЙДЕТЬСЯ про те, що в будинках, де менше половини індивідуального опалення, забороняється його встановлення. Але саме на основі цієї статті, Мінрегіонбуд 26 липня 2019 року видав наказ №169 «Про затвердження Порядку відокремлення (відключення) власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків від ЦО та ГВП», який зареєстрував у Мінюсті вже наступного дня, і яким, на мою думку, перевищив межі, закладені парламентарями до профільного закону та конкретизував, а, фактично, впровадив заборону на встановлення індивідуального опалення мільйонам українців:


«1. Власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до ЦО та ГВП, мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП у разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.»


Я спробував донести свої думки до членів комісії, але вони не хотіли їх сприймати вже зовсім з іншої позиції, і включили «стару платівку» про розбалансування тепломереж від встановлення індивідуальних систем опалення. Та, воно, це «розбалансування» вже давно відбулося, і не визнавати цього, це все одно, що ховати голову в пісок. Є багатоповерхівки, в яких лише кілька квартир опалюється централізовано, а всі інші давно перейшли на індивідуальне опалення.


Але колишні і нинішні очільники бердичівського житлово-комунального господарства вперто доводили, що згідно з нинішнім законодавством тепломережа змушена подавати теплоносій навіть одній квартирі в будинку, якщо її власники не хочуть чи не можуть встановити індивідуальне опалення. І це, дійсно, так. Та десятки інших міст України успішно справились із цією проблемою і повністю позбулись комунальних котелень. Вони приймали відповідні програми, планували кошти для вирішення проектних завдань та нестандартних ситуацій, але домоглися того, що в них немає сотень мільйонів гривень заборгованості за газ комунальними тепломережами, як це є у нас в Бердичеві.


Та повертаючись до засідання комісії. Її члени наголосили ще на деяких моментах, пов’язаних з індивідуальним опаленням. Так, більшість заявників, які останні двадцять років встановлювали індивідуальне опалення, брали на себе зобов’язання платити за опалення місць загального користування, тобто під’їздів, але ніколи і ніхто цього не робив.


А ще, члени комісії згадали, що є близько 200-300 заявників, які в минулі роки отримали дозволи на встановлення індивідуального опалення, але так і не довели цей процес до кінця. І якщо вони дооформлять свої системи, то може з’явитись ще кілька будинків, у яких буде перейдена магічна цифра 50% і в десятків бердичівлян відновиться їхнє законне і конституційне право розпоряджатись на власний розсуд власною власністю.


P.S. Досвід на встановлення індивідуального опалення інваліду 1 групи так і не надали...


P.P.S. В кулуарах говорилось, що колись рекомендували людям звертатись до суду, але суд не приймав подібні заяви. Та в бердичівському суді спростували такі твердження. Отже, все ще попереду...

 

opalennya1

opalennya2

opalennya3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.