Кому з бердичівлян не потрібно зараз подавати нову заяву на субсидію? — РІО Бердичів

П'ятниця, 23 Липня

Кому з бердичівлян не потрібно зараз подавати нову заяву на субсидію?

 Та майже всім тим, хто сьогодні стоїть у черзі в управлінні соціального захисту та в центрі надання адміністративних послуг міськвиконкому.

 

 

Адже, з 01 травня 2021 року розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян.

Крім домогосподарств, яким житлова субсидія:


- надавалась у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання:
- орендарям житлових приміщень;
- індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
- внутрішньо переміщеним особам;
- на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- була призначена на фактично проживаючих зареєстрованих без урахування осіб, які не проживають за місцем реєстрації;
- у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства.


А в управлінні соціального захисту Бердичева розповіли, що зараз звертається більшість пенсіонерів, у яких нічого не змінилось ні в доходах, ні в умовах проживання. Вони просто більш дисципліновані, по-перше, а по-друге - не вірять вже тепер ні словам з телевізора, ні офіційним повідомленням, ні навіть порадам сусідів чи родичів. Вони хочуть самостійно прийти, почути від працівників соцзахисту підтвердження правильності заяви особисто, і лише тоді відчувають, що зробили все для того, щоб отримати субсидію.


І треба сказати, що їм є чим гордитись, адже процедура подання нової заяви на субсидію, на жаль, не стала у Бердичеві простішою. З відкриттям віддалених робочих місць управління соцзахисту в центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) міськвиконкому лише збільшилась кількість адрес, по яким прохачам субсидій потрібно ходити.


Спочатку вони ідуть в управління за адресою вул. Європейська, 83, стоять в черзі для отримання бланків заяв і талончика з часом відвідання вже іншої адреси – ЦНАПу, який розташований у виконкомі. Потім, хто безпосередньо в управлінні, а хто вдома заповнює заяву та декларацію, і повинен занести її точно в час, зазначений в талончику до міськвиконкому. Там розташовано чотири робочих місця, де приймають ці заяви, але часто буває, що працює лише три працівниці, і так трепетно вивірений графік, збивається.


Також сюди приходять люди, які телефонували на «гарячу лінію» управління - 4-16-97 та 063-280-23-60, або ж просто хочуть проконсультуватись. Але їх приймають, лише якщо є час між записаними в графік відвідувачами. Одним словом, здати заяву вручну ще той квест, який під силу лише непрацюючим пенсіонерам.


Але ж є і більш цивілізовані способи подачі заяв і, як розповіли в управлінні, бердичівляни ними вже навчились користуватись. Так, лише на останньому тижні через офіційний веб-портал міністерства соціального захисту подали заяви 46 бердичівлян, а ще більше таких заяв прийшло поштою на адресу м. Бердичів, вул. Європейська, 83, управління соцзахисту (скачати бланки можна в нас на сайті).


І дії працівників управління теж були б набагато цивілізованішими і швидшими, якби їм надали доступ до електронного реєстру територіальної громади, який вже майже п’ять років наповнюють в іншому відділі одного й того ж самого виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Чому до цього часу це не зроблено – незрозуміло.

subsid1

subsid2

subsid3

subsid4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.