Дозволи на відключення від централізованого опалення отримали 16 бердичівлян — РІО Бердичів

Дозволи на відключення від централізованого опалення отримали 16 бердичівлян

27 квіт. 2021 Світлана Семчук

Тепер вони можуть почати займатися процесом влаштування індивідуального теплопостачання, звісно ж, після того, як всі потрібні для цього організації нададуть такі технічні умови. Адже по суті це так званий дозвіл на їх отримання, тобто можливість громадян звернутися до Бердичівводоканалу, балансоутримувача, Житомиргазу та Бердичівського міського району електромереж.

Надає такий дозвіл, або простіше кажучи, «не заперечує» щодо отримання технічних умов на відключення від ЦО і ЦПГВ квартири і влаштування індивідуального (автономного) теплопостачання постійно діюча комісія з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячої води. І сьогодні у міськвиконкомі відбулося її засідання, на якому і обговорювали, заяви кого із бердичівлян підтримують, а кому – відмовляють через наявні на те законодавчі причини.

Станом на 27 квітня 2021 року надійшло 47 таких звернень від жителів міста. З цієї кількості 16 заяв від тих бердичівлян, в будинках яких встановлено 50% і більше квартир вже мають автономне опалення. Це будинки по вулицях Європейська, Низгірецька, Одеська, Богунська, Садова, Житомирська, Вінницька, Короленка, Луппова, Героїв України, Семенівська та провулок Євгена Старікова. Згідно з чинним законодавством, зокрема Законом України «Про житлово-комунальні послуги» комісія має право цим людям надати дозвіл, ніяких питань та претензій немає. Адже власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до централізованого опалення мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення від централізованого опалення у разі, якщо не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від таких мереж.

Щодо інших заяв громадян, то в їхніх будинках немає 50% квартир з автономним опаленням, тому комісія змушена була відмовити їм у наданні дозволів на отримання технічних умов. Зокрема, було навіть загальне звернення від ОСББ по вулиці Житомирській, 43. Там 266 квартир у будинку, з яких 146 мають централізоване опалення, 9 приміщень є нежитловими і 129 осіб мають індивідуальне опалення. Мешканці даного ОСББ просили надати дозволи мешканцям 14 квартир відключитися від централізованого опалення, але згідно із законом, або 50% і більше квартир вже з власним опаленням, або відключається весь будинок, але зрозуміло, що не у всіх є можливість встановити собі «автономку». Міська рада навіть писала листи до Верховної Ради України з проханням переглянути ці положення і змінити, але результатів поки що на державному рівні немає.

Окремо члени комісії обговорили і проблемне питання, пов’язане з дев’ятиповерхівкою по вулиці Вінницькій, 69. Там залишилось лише 7 квартир, які опалюються централізовано, і голова ОСББ зазначає, що люди згодні платити навіть за місця загального користування, тобто під’їзди, що нині є проблемою, адже затвердженої методики розподілу такого опалення немає, але поки це питання не вирішено. В нових заявах на відключення зараз начебто прописано, що певний відсоток споживач зобов’язаний оплатити за місця загального користування і теплоенерго має право проводити такі нарахування абонентам.

Завершальним етапом засідання комісії стало обговорення ще одного проблемного питання, пов’язаного із конкретною людиною, мешканкою багатоквартирного будинку по вулиці Чкалова. Активно ведуться судові справи теплоенерго з цією жінкою і вона постійно приходить до міської ради з проханням продовжити їй дозвіл на отримання технічних умов. В будинку лишень 38% квартир мають автономне опалення, але у 2013 році, коли ще вищевказані вимоги закону не діяли, їй було надано дозвіл, вона від’єдналася від системи централізованого теплопостачання, але акт не був підписаний теплоенерго, не встановила автономне опалення і їй нараховують плату за централізоване тепло протягом 7 років. Було судове рішення, відповідно до якого бердичівлянку зобов’язали сплатити теплоенерго більше 20 тисяч гривень.

Опалення в неї ніякого немає, обігріває квартиру, швидше за все, обігрівачем, а оскільки їй хтось відключив централізоване без погодження теплоенерго, то, за словами членів комісії, це вже самовільне відключення і не судова справа, а кримінальна. Нині вона просить поновити дозвіл на відключення, проте закон цього вже не дозволяє, бо не має половини квартир з власним опаленням у будинку. Договір закінчився кілька років тому і якщо комісія його зараз продовжить, то порушить закон.

Більше того, ця ситуація створює і проблеми для сусідів – порушує тепловий баланс, бо її квартира не опалюється чи частково опалюється, що впливає на сусідні оселі, на подачу їм тепла і температурний режим, а це і неправильно, і незаконно. Нині у жінки є один варіант – відновити централізоване опалення, яке їй все рівно нараховують. В будь-якому випадку потрібно це питання, як зазначили члени комісії, детально розглянути: виїхати з представниками теплоенерго за цією адресою, обстежити квартиру і тоді приймати рішення, що робити з цією бердичівлянкою.

opalenna1

opalenna2

opalenna3

opalenna4

opalenna5

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.