Осучаснити максимально пляж хочуть у Бердичеві — РІО Бердичів

Вівторок, 11 Трв

  • Ада Роговцева

Осучаснити максимально пляж хочуть у Бердичеві

Причому планується така помпезність території, яка багато років аж ніяк не приваблює бердичівлян у літну пору для відпочинку, що навіть важко повірити у реалізацію такого проекту. Але саме таке бачення, різноманітне у плані поділу на зони, місця для відпочинку, прогулянок і занять спортом, набережна і задіяний протилежний берег річки, представила на засіданні архітектурно-містобудівної ради голова громадської організації «Креативний Бердичів» Олександра Качур.

Самі лишень слайди вже говорять про великомасштабність проекту і про те, що такої ідеї раніше не пропонували на розгляд. Тому члени архітектурно-містобудівної ради, затамувавши подих, дивилися, яким може бути пляж у майбутньому. Хоча, варто зазначити, що деякі фрагменти і вони, і інші бердичівляни мали змогу побачити у соціальній мережі, де не один день у стрічці новин з’являється відео з акцентом на те, що у Бердичеві потрібно розвивати туризм, а пляж, як один із об’єктів-візитівок міста, має непривабливий і застарілий вигляд.


Як це можна змінити, вдихнути нове, адже недаремно і назва була підібрана підходяща – «Молодість», розповідала Олександра Качур. На даному етапі проект було розділено на 3 частини, виходячи із можливості його реалізації. Міський пляж, за словами доповідачки, може стати однією із перлин нашого міста, стати інвестиційно привабливим та гарним майданчиком для підприємців.


Першою частиною є безпосередньо сама набережна з обов’язково розвиненою інфраструктурою. Тут повинні бути вбиральні, душові кабінки, МАФи, дитячий майданчик з екоматеріалів, велосипедні доріжки, озеленення території. Далі окремо акцент було зроблено на спортивній інфраструктурі: спортивні типові майданчики для баскетболу, футболу і волейболу, воркаут-зона і скейт-парк, встановлення трибун для можливості проведення змагань. Це все розділятиметься на кілька частин, бо, відповідно, і проектно-кошторисну документацію доведеться виготовляти по зонам.


На перспективу, як зазначила голова громадської організації, з 2022 року можна розглядати внесення цього проекту до Державного фонду регіонального розвитку, бо зараз там стартуватимуть проекти від 10 мільйонів гривень, а вартість цього є набагато більшою. Більшою тому, що на другому етапі великовартісні роботи будуть спрямовані на прибережну зону, укріплення зони, що знаходиться за заводом «Беверс», адже там обвали і зсуви, і, звісно ж, на пішохідний міст, котрий також потребує ремонту і осучаснення. Освітлення, пішохідні доріжки, місця для риболовлі – візуально ця частина менш складна, але важка технічно і клопітка у плані часу.


Замість літнього кафе на одному із майданчиків, яке спочатку передбачали, вирішили облаштувати літній кінотеатр, адже, нагадаємо, кіно під відкритим небом уже кілька разів практикували на міському пляжі і цей вид вечірнього відпочинку влітку подобається багатьом бердичівлянам. Звичайно, буде ландшафтний дизайн, насадження тощо. Є ще питання про оглядовий майданчик, чи буде така кількість дозвільних документів, але можна буде розглядати цей варіант.


Залучення сюди коштів дасть можливість звернути увагу на екологічну сторону бердичівської річки і, на думку Олександри Качур, чим швидше пляж почне заробляти кошти, тим швидше можна буде прискорити процес вирішення цієї проблеми.
Протилежний берег річки, парк «Дружба», також планують не залишати без змін, а створити гарну зону для відпочинку. Це і є третій, останній етап. Розробники передбачили тут дитячий майданчик, місця для відпочинку, альтанки, які можуть бути об’єктом підприємницької діяльності, бо за ними потрібно доглядати, прибирати, слідкувати, аби не поламали тощо. Також пропонують облаштувати і там місця для риболовлі.


Наостанок доповідачка додала, що проект нині знаходиться на етапі єдиної візуалізації, а питання полягає зараз в баченні єдиного стратегічного рішення, бо якщо ділянки по частинам роздати підприємцям, кожен з яких зробить щось своє, то цілісної картини не буде. Тому важливо приймати загальне рішення, яке б рухало в єдиному напрямку, щоб проект пляж-набережна «Молодість» був реалізований. А його реалізація можлива поступово, окремо кожної зони, на яку буде складатися окремо кошторисна документація, а це лягатиме на плечі міського бюджету, і буде зрозумілою вартість кожної зони, бо загальну вартість всього представленого масштабного проекту назвати важко.

plyazh 1

plyazh 2

plyazh 3

plyazh 4

plyazh 5

plyazh 6

plyazh 7

plyazh 8

plyazh 9

plyazh 10

plyazh 11

plyazh 12

plyazh 13

plyazh 14

plyazh 15

plyazh 16

plyazh 17

plyazh 18

plyazh 19

plyazh 20

plyazh 21

plyazh 22

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.