Бердичівляни знову вийшли на акцію протесту проти завищених тарифів на комунальні послуги — РІО Бердичів

П'ятниця, 5 Березня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Бердичівляни знову вийшли на акцію протесту проти завищених тарифів на комунальні послуги

Спочатку таке зібрання було заплановане, як і в попередній раз, на неділю, 17 січня. Про це говорили користувачі соціальних мереж, публікуючи у групах та на сторінках дописи та коментуючи їх. Проте вже у четвер у Фейсбуці з’явилася інформація про те, що люди збиратимуться на площі біля міськвиконкому у п’ятницю на 10-ту годину і ті, хто не знав, почали перепитувати, інші – заперечувати, ще інші – наголошувати, що зберуться двічі.

Незважаючи на це, і справді сьогодні зранку на площу почали потихеньку сходитися бердичівляни. Звісно, враховуючи той факт, що це будній день, людей було трохи менше, аніж минулого разу. Проте міський голова разом із заступниками знову вийшов до протестуючих, аби обговорити проблемні питання, вислухати, пояснити, які кроки вже зроблені і що ще заплановано. Варто зазначити, що колишній міський голова до людей на акції протесту не виходив, виходив лишень хтось із заступників, але і протестів тоді майже не було, а на ті, що були, приходило дуже мало осіб.


Нині ж активність людей зросла, як і їх кількість на мітингу. Аби не переливати із пустого в порожнє, організувати людей, зібравши їх, та почати обговорення проблем тарифів взявся цього разу депутат районної ради від ПП «Сила і честь» Володимир Білик, взявши ініціативу у свої руки. Чоловік зазначив, що деякі районні депутати на своєму пленарному засіданні заявили: йдуть не до влади, а до людей. Те, що питання є нагальним і що людей почали остаточно знищувати, піднімаючи тарифи до захмарних для людей сум, чітко і ясно зрозуміло. І, за словами виступаючого, є пропозиція масово зібратися, а будуть ще поїздки і по окремим громадам, поставити і прийняти рішення нашої громади - визнати право власності на газотранспортну систему за громадами. Адже кожен свого часу вкладав гроші у труби, у проектну документацію та проведення газопостачання, а нині ще мусить платити за транспортування газу і віддавати останні гроші за комунальні послуги, ціни на які постійно зростають. Бердичівлянам же Володимир Білик порадив активізуватися, обрати місце, де можна було б збиратися у якості ініціативної групи, зібрати підписи і йти до відповідного відомства вимагати розподілу і передачу громаді газотранспортних систем. Для зібрання запропоновано було кабінет у Бердичівській районній раді, а також ініціатор ідеї додав, що і районні депутати, і міські повинні прийняти рішення про таке звернення і про такий розподіл, а ще створити комунальне підприємство та закупляти газ для територіальної громади, потім розподіляючи його. І що найбільшим важелем та впливом споконвіків була, є і буде самоорганізація населення задля вирішення важливих питань і проблем, тому потрібно гуртуватися і йти «проти шерсті».


Тим часом до бердичівлян вийшов міський голова Сергій Орлюк і розповів, що наразі міська влада вивчає питання передачі газових мереж назад у комунальну власність Бердичева, але не все так просто. За його словами, спочатку потрібно з’ясувати, якою після цього буде вартість транспортування газу і знати конкретну цифру, аби потім не було ще більших проблем. Але міський голова також звернув увагу на те, що ні він, ні міські депутати не можуть впливати на формування тарифів для населення на газ чи електроенергію, а всі тарифи один за одним пов’язані. Перший крок, продовжив Сергій Орлюк, місто зробило ще після першої акції протесту, наступного дня підготувавши звернення до Президента України, Уряду та інші відповідні органи. Нині ще є проблема, яка полягає у тому, що потрібно знайти документи на газорозподільну систему, що була передана давно, бо цих документів немає, а «Житомиргаз» їх не дасть, бо не зацікавлений в цьому. Але знову ж таки питання ціни, бо велике місто, в якому газових компаній кілька, платить невеликі гроші, а як буде в Бердичеві, одразу незрозуміло.


Аргумент міського голови про те, що потрібно дочекатися відповіді на надіслані звернення, не задовольнив деяких виступаючих, які навіть запропонували просто не платити, та й усе. Про представника президента в районі, народного депутата, які мали б бути задіяні у вирішенні цього питання, теж більшість вже й слухати не хотіла, бо вони на ці акції протесту навіть не з’явилися. Головуючий мітингом і депутат обласної ради Павло Чернявський стоять на позиції, що є громада і якщо «Житомиргаз» не надасть документів на газотранспортну систему, то Бердичів визнає, що вона наша і хай вже вони потім доводять свою власність, документів все рівно ж немає.


У будь-якому випадку присутні вирішили, що потрібно робити перший крок і виборювати своє право, вирішувати питання і проблеми громадою. А щоб не збиратися на площі, не кричати, а приймати рішення і оформлювати їх документально, депутат районної ради Володимир Білик наголосив, що кожного дня люди можуть приходити до районної ради в кабінет №1, де сидітиме депутат і прийматиме громадян, все фіксуватиме і таким чином можна буде формувати необхідні звернення, рішення тощо.

 

mityng1

mityng2

mityng3

mityng4

mityng5

mityng6

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.