Косметичний ремонт не врятує бердичівський вокзал від безлюддя — РІО Бердичів

Середа, 2 Грудня

Косметичний ремонт не врятує бердичівський вокзал від безлюддя

Нещодавно було завершено ремонт частини перону біля будівлі вокзалу станції Бердичів. Замість старого асфальту тут нині красується новенька тротуарна плитка.

Але вона виглядає як острівець чогось нового на фоні всієї іншої привокзальної території, яка ні грама не змінилась за останні 50 років.

Хоча, ні. За цей час було кілька змін як у будівлі вокзалу, так і навколо нього. Наприклад, спочатку росли, а потім зникали різноманітні кіоски і лотки, закрили буфет, вивезли більшість автоматичних камер схову, замінили крісла в залі очікування і зафарбували там же дві картини. Зняли зірку зі шпиля, але так і не поставили туди тризуб.

А найбільшою зміною на пероні стало, без сумніву, знесення старого історичного туалету і встановлення тимчасового. І, як кажуть, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове...

Та чого ж можна очікувати, коли рівень пасажирських перевезень впав у рази, порівняно з минулими часами. Автобуси, маршрутки і приватні автомобілі забрали традиційних пасажирів поїздів та електричок.

Станом на сьогодні на станції зупиняється всього два потяги, кільканадцять приміських електричок та дизель-поїздів. І хоча оголошення закликає клієнтів вокзалу не скупчуватись біля кас, черг там вже давно не бачили, адже навіть на ці два потяги більшість молоді купує квитки через мережу інтернет. А весняний карантин добив і так невеликий залізничний пасажиропотік.

І чи настане колись для бердичівського вокзалу «ера відродження», не знає ніхто. В європейських країнах, незважаючи на ще більшу кількість приватних автомобілів, розвивається і швидкісне залізничне сполучення, і традиційні приміські потяги, які можуть часом складатись з одного-двох вагонів, а в нас наповненими залишаються тільки електрички навколо Києва. Напевно тому, що лише столична агломерація приростає населенням, а невеликі міста і села тільки зменшують його кількість. І якщо нічого не зміниться, то залізничні вокзали, подібні бердичівському, зможуть використовуватись лише для зйомок історичних фільмів про 60-ті, 70-ті чи 90-ті роки минулого століття.

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Бердичівський залізничний вокзал

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.