На місці карбідного заводу на Бердичівщині постане свинокомплекс — РІО Бердичів

Понеділок, 29 Листопада

На місці карбідного заводу на Бердичівщині постане свинокомплекс

Таку новину було озвучено ще на минулій сесії Бердичівської районної ради, проте в деталі голова районної ради Максим Самчик тоді не вдавався. Зазначив, що договір підписано, що тут буде свинокомплес і що потрібно встановити відсоткову ставку за оренду земельної ділянки, на якій цей свинокомплекс розміститься. Адже по факту було куплене незавершене будівництво карбідного заводу, а територія, а точніше – земельна ділянка під ним, належить Гришковецькій ОТГ. Відповідно, інвестор повинен сплачувати орендну плату в бюджет громади.

На сесії ж, котра проходила у четвер, 15 жовтня, Максим Самчик зазначив, що громадські слухання по карбідному заводу відбулися, детальний план території був затверджений, договір оренди земельної ділянки площею 4,5885 га підписаний. Інвестором являється фірма «М’ясний майстер», за словами голови районної ради, спочатку на свинокомплексі буде трохи більше 2000 голів свиней, а потім ця кількість збільшиться. Відсоткова ставка оренди земельної ділянки була встановлена у розмірі 5% від нормативно-грошової оцінки, термін оренди – 49 років.


Така відсоткова ставка, а точніше – її розмір, аж ніяк не сподобалися присутнім на сесії голові Гришковецької ОТГ Ірені Лісовій та депутатам громади. Аргумент – 5% від нормативно-грошової оцінки – це трохи більше 4000 гривень в рік. Для інвестора, мовляв, це невелика сума, а для громади, по суті, нічого. Максим Самчик спочатку запевняв, що ця відсоткова ставка потім буде збільшена до 12%, просто нині потрібно дати власнику можливість зробити цей свинокомплекс, почати працювати, а не відлякувати. Але все ж після обговорення прийняв думку тих, які мають пряме відношення до оренди цієї ділянки, і погодився скорегувати відсоток з 5 до 12.


Насамкінець розгляду даного питання і голова Гришковецької ОТГ, і депутати наголосили на тому, що хотіли б познайомитися особисто і поспілкуватися з інвестором. Голова районної ради не заперечував і пообіцяв після сесії надати контакти особи, яка нині є власником незавершеного будівництва карбідного заводу. А це, згідно з укладеним договором купівлі-продажу, який є у вільному доступі в інтернеті, Орловський Євген Михайлович 1978 року народження, зареєстрований як платник податків у місті Жмеринка Вінницької області.


Відповідно до договору незавершене будівництво карбідного заводу має відсоток готовності 67%. До нього входить адмінкорпус, виробничий корпус, прибудова до корпусу, склад, рампа, монолітна будівля, додаткове приміщення та огорожа. На момент укладання договору майно не перебувало під арештом, забороною, заставою чи у користуванні іншою особою. Продаж даного об’єкту вчинено за 412 тисяч 114 гривень без ПДВ. Договір між Орловським Євгеном Михайловичем та Максимом Самчиком був підписаний 25 серпня 2020 року.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.