Дві платіжки і пеня за протермінування – бердичівляни платитимуть за газ по-новому — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Дві платіжки і пеня за протермінування – бердичівляни платитимуть за газ по-новому

Про те, що січня цього року споживачі газу платитимуть за його використання двома платіжками, відомо багатьом. Ця новина поширювалася активно і на телеканалах, і в інтернеті, і в друкованих засобах масової інформації.

Проте, окрім шокуючого повідомлення щодо плати за транспортування, обурює тих, хто вже знає, і не менш обурить тих, хто ще не в курсі нововведень, і штрафи за несвоєчасну оплату доставки газу, про що повідомляє сайт «ГазПравда».


Для початку варто нагадати про дві платіжки за газ, які починають свою дію з січня місяця. Тобто усі, хто користуються газом або лише у вигляді газової плити, або у вигляді ще й газового котла для опалення, платитимуть окремо дві суми. Перша сума – це спожитий газ, а друга – це його доставка. Причому сума за доставку цю у кожного буде різна. Обраховуватиметься вона розділенням спожитого протягом останнього року об’єму газу на кількість місяців у році, тобто на 12, і множенням на спеціальний тариф на транспортування. Щоправда тариф такий різнитиметься по регіонам в залежності від протяжності газових труб і становитиме від 28 копійок до майже 2 гривень за кубічний метр у місяць.


Виходячи з цього, найменшу суму за доставку газу платитиме той споживач, який користується лише газовою плитою. І тут, як зазначають спеціалісти ця сума може бути меншою навіть за комісію банку, а тому радять платити наперед задля економії. Найбільшою сума за транспортування виявиться для тих, хто має газовий котел і використовує чималий об’єм газу для обігріву житла.


Та й тут ще не все так просто, адже для оплати розподіленого газу є встановлений термін. Це означає, що за його транспортування потрібно заплатити у тому місця, у якому надана ця послуга, причому до 20-го числа. Тобто, до 20 лютого, наприклад, споживач має заплатити суму за транспортування газу за лютий місяць. Це, в свою чергу, обурює людей, адже більшість платить за комунальні послуги наприкінці місяця поточного або на початку наступного, чекаючи інші квитанції, аби сплатити за все разом.


Але у разі несвоєчасної плати за доставку газу буде нарахована пеня за кожен протермінований день і доведеться платити удвічі більше. Для прикладу, якщо за доставку газу споживачу нарахували 100 гривень за місяць і він своєчасно цю суму не заплатив, то через місця ця сума з нарахованою пенею може становити вже 200 гривень і т.д. Хоча, як повідомляє більшість сайтів новин, розподільча компанія на свій власний розсуд може або нараховувати таку пеню, або ні.


За січень місяць, запевняють облгази, швидше за все, не будуть штрафувати, адже це ще перехідний період для людей і потрібно їм адаптуватися. Та й поки тільки-но перезапустили особисті кабінети споживачів і з банками вирішуються певні нюанси. Вже з наступного місяця нарахування пені може у повній мірі запрацювати.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.