В 43-му кварталі Бердичева назріває революція — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Вересня

  • vistavka800

В 43-му кварталі Бердичева назріває революція

На жаль, 95-го кварталу у нашому місті немає, та й про 43-й теж мало хто чув, але він є. Так назвали своє об’єднання співвласники багатоквартирного будинку (ОСББ) по вулиці Житомирській, 43 два роки тому.

 


А цей будинок без сумніву знають всі мешканці Бердичева, адже у ньому розташований міський відділ РАЦСу, в якому більшість бердичівлян ступали на весільний рушник, і ще більше десятка різних магазинів, аптек, лабораторій та перукарень. У цьому будинку, крім найбільшої кількості комерційних об’єктів, мешкає також і найбільше жителів у 274 квартирах восьми дев’ятиповерхових під’їздів.

 


Звичайно ж, цей будинок не раз потрапляв і на сторінки місцевої преси, адже тут і водогони часто проривало, і тепло в квартирах було не таким, як треба, і пожежі ставались та й інші катаклізми. Але цього разу приводом для публікації став візит до редакції однієї його жительки. Здавалося б, по зовсім прозаїчному приводу – дати оголошення про скликання загальних зборів. Такі оголошення хоча й нечасто, але публікують і ОСББ, і садові чи гаражні кооперативи, акціонерні товариства тощо.


Та після подачі оголошення жіночка розповіла, що для мешканців будинку це не просто збори, а справжня революція, адже вона разом із сусідами хоче змінити голову ОСББ і його правління. За її словами, на установчих зборах її обрали головою ревізійної комісії, а коли прийшов час перевіряти роботу правління, голова не надав їй документи, а з тих документів, які, все-таки, вдалось подивитись, слідує, що кошти використовуються неправильно. Мовляв, голова ОСББ на зарплату собі витрачає більше третини зібраних коштів…


Така ситуація зацікавила журналістів, тому вже наступного дня я завітав до голови ОСББ Петра Шинкаренка, який люб’язно погодився розповісти свою версію подій. У призначений час в офісі об’єднання зібрались ще й кілька членів правління, які доповнювали розповідь голови своїми емоційними коментарями.


Вони розповіли, що історія їхнього ОСББ хоча й коротка, але все ж досить змістовна. Розпочалась вона із того, що чотири рази ініціативним мешканцям не вдавалось провести установчі збори по створенню об’єднання і лише на п’ятий раз, коли запросили Петра Олександровича, який вже мав достатній, хоча й неофіційний досвід управління ОСББ (його теща очолює чи не найефективніше ОСББ міста за адресою вул. Карастоянової, 24, яке було створене одним із перших і є одним з кращих), це вдалося.


Він відгукнувся на прохання жителів та був обраний головою ОСББ «43-й квартал». Хоча нюанси демократичних методів управління таким великим об’єднанням вже тоді стали зрозумілими. А саме те, що на так званих загальних зборах в один час і в одному місці ніколи не вдасться зібрати дві третини співвласників будинку, що є необхідним для прийняття легітимних рішень. І перший раз, і послідуючі троє чергових зборів та двоє позачергових довелось всі рішення приймати за квартирним обходом, збираючи підписи по тому чи іншому питаннях.


Щодо фонду заробітної плати у 303 тисячі гривень голова ОСББ пояснив, що він витрачається на п’ятьох штатних працівників (голова, бухгалтер, двірник і дві прибиральниці), ще й доводиться трохи допомагати позаштатному заступнику голови, який виконує чимало простих ремонтних робіт. І якщо відняти нарахування на зарплату, то кожному на руки в місяць виходить трохи більше трьох тисяч гривень.
А ще голова та члени правління похвалились, що порівняно з минулим роком у будинку зменшилась кількість аварійних ситуацій з 80 до 55, проведено ремонт водопровідних мереж у підвалі, тепер там не стоїть вода, як раніше, і мешканці, нарешті, знову зможуть користуватись своїми комірками. Кошти на ремонт частково збирали серед мешканців, а частково надала міська рада, бо ОСББ виграло відповідний конкурс. Також виграли і конкурс на ремонт всіх ліфтів, а роботи з їх модернізації розпочнуться в новому році.


До речі, подейкують, що ініціатива змінити голову ОСББ пішла саме від ліфтового питання. Адже, недавно в будинку встановили карткову систему, від якої інші будинки вже давно відмовились. Але система ця унікальна тим, що ліфтові картки тут поповнюють безкоштовно, та тільки тим, у кого немає боргів по платежам на користь ОСББ. Таким чином вдалось позбутись дитячих розваг у ліфтах та поїздок наркоманів до своїх «точок», які раніше всю ніч не давали спати сусідам. До того ж, зробили це абсолютно безкоштовно завдяки домовленностям з фірмою, що обслуговує ліфти.


Отже на сьогодні передреволюційна ситуація у будинку така: голова ОСББ оголосив звітні збори на 27 грудня, п’ятницю, по обіді (саме час новорічних корпоративів у всіх колективів), а ініціативна група по його заміні – на 22 грудня, неділю, о 14.00. І хоча революція лише назріває, та жертви її вже є – одна з членів діючого правління вже лежить в лікарні з інсультом.


І цілком можливо, що проведення обох зборів стане не кінцевим, а проміжним етапом у процесі визначення керівництва ОСББ, адже важливо не стільки їх провести, скільки довести їх легітимність, а це іноді займає дуже багато часу.

kvartal6

kvartal7

kvartal8

kvartal9

kvartal5

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.