Табір «Соколятко» у Бердичівському районі хочуть зробити реабілітаційним центром — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Табір «Соколятко» у Бердичівському районі хочуть зробити реабілітаційним центром

17 жовт. 2019 З Офіційного порталу міста

Із пропозицією використати наявну базу колишнього табору «Соколятко» для облаштування Центру реабілітації та адаптації учасників АТО (ООС) виступив міський голова Бердичева Василь Мазур.

Сталося це на зустрічі з міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксаною Колядою. Із робочою поїздкою пані міністр побувала у бердичівському обласному військовому шпиталі: на меті, з власних слів, мала почути проблеми ветеранів. Окрім того, про те, як психологи з України переймають досвід від своїх польських колег, котрі мають напрацювання з роботи з наслідками травм, отриманих на війні, інформував гостю Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські. Серед проблем, з якими стикаються учасники бойових дій на сході України, зі слів останніх, чимало таких, що пов’язані з виплатами, майном, безпосередньо лікуванням та подальшою реабілітацією. Розуміння, з-поміж іншого, важливості реабілітації підтвердила і сама Оксана Коляда.


Із тим, аби отримати повноцінну реабілітацію, не треба їхати кудись далеко, зауважив, у свою чергу, Василь Мазур: виконавчий комітет Бердичівської міської ради готовий звернутися з відповідним листом (поки пані міністр перебувала у місті, лист передали їй – прим.) щодо можливості використання бази КП «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Соколятко» Бердичівської міської ради» для облаштування Центру реабілітації та адаптації учасників АТО (ООС). Починаючи з 2004 року, коли об’єкт передали з балансу ліквідованого заводу «БЕВЕРС» до комунальної власності, заклад виконував визначені Статутом завдання з організації та проведення відпочинку дітей. Проте, зміни у Бюджетному кодексі щодо збільшення навантаження на місцеві бюджети з утримання закладів освіти призвели до того, що видатки на утримання «Соколятка» перевищили доходи від реалізації оздоровчих путівок.

Заклад розташований на території лісового урочища на ділянці в 1,4 га, додавалося у листі, має гарну матеріальну базу, що систематично підтримувалася у належному санітарному й технічному стані. На думку Василя Мазура, розширення наявних технічних можливостей дозволить реорганізувати заклад та облаштувати там вищеозначений Центр, в якому учасники бойових дій на сході України зможуть отримувати повноцінне відновлення. Суттєва деталь – отримання медичних та психологічних послуг не за сотні кілометрів, а у себе вдома (шпиталь – у Бердичеві, реабілітаційний центр – у с. Скраглівка). Оксана Коляда пообіцяла, що лист із пропозицією буде розглянуто.

Фото взяті з сайту Житомирської ОДА

reabilitatsiya ato1

reabilitatsiya ato2

reabilitatsiya ato3

reabilitatsiya ato4

reabilitatsiya ato5

super cina

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.