З 1 жовтня бердичівляни платитимуть за воду вже дорожче — РІО Бердичів

Неділя, 26 Вересня

  • vistavka800

З 1 жовтня бердичівляни платитимуть за воду вже дорожче

За новий тариф на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило у другій половині дня понеділка проголосували члени виконкому одноголосно. Подорожчання щомісячної плати за водопостачання та водовідведення стане більшим майже на 12 гривень і почне діяти вже з 1 жовтня, а підприємство протягом 15 днів оприлюднить відповідне повідомлення у себе на сайті та в засобах масової інформації.

МКП «Бердичівводоканал» відповідно до Постанови Кабміну заздалегідь здійснило розрахунок економічно обґрунтованих витрат на централізовані водопостачання та водовідведення, транспортування стічних вод і 6 червня поточного року звернулося до виконавчого комітету з заявою про встановлення скорегованих тарифів. Наміри про це були оприлюднені на сайті підприємства. Виконавчий комітет розробив відповідне рішення, а міським головою було видане розпорядження про створення робочої групи з перевірки розрахунків планового тарифу, до якої увійшов і представник держпродспоживслужби для аналізу розрахунків. Матеріал був вивчений та перевірені ціни і висунуто ряд пропозицій, які були враховані при розрахунках та скореговані в сторону зменшення.


Як зазначив заступник міського голови у своєму виступі, витрати підприємства не відповідають діючим тарифам через зростання вартості електроенергії , запчастини, хімреагенти, паливно-мастильні речовини, а також підвищення розміру мінімальної гарантії оплати праці. Щодо електроенергії, то під час проведення розрахунків не діяв ринок електроенергії. А нині МКП «Бердичівводоканал» поставлене на рівні умови з будь-якими суб’єктами господарювання, є учасником вищевказаного ринку, електроенергія може змінюватися, її складові, а тому міняються ціни і не можна спрогнозувати тариф.


У ході доповіді було додано і те, що змінився прожитковий мінімум для працездатних осіб – з 1600 грн., що враховано в нині діючих тарифах, до 2007 грн. Все це, як було вказано, кризову фінансову ситуацію і неспроможність в існуючих умовах якісно і безперебійно надавати послуги споживачам у зв’язку з неможливістю вчасно і у повній мірі розрахуватися за спожиті енергоносії, виплачувати заробітну плат, сплачувати податки у та підтримувати обладнання у робочому стані. Як результат, міський бюджет змушений був виділити цьогоріч 11 мільйонів гривень різниці в тарифах замість вкладення в модернізацію і відновлення хоча б певної частини водопровідних труб, які у місті бажають кращого.


На екрані демонструвалися відповідні слайди щодо змін вартості електроенергії та інших чинників, а також порівняння з іншими містами та дати, коли в них були прийняті тарифи. Найменше з усіх платить місто Житомир – близько 18 гривень, що було затверджено у лютому цього року, а найбільше - Малин, де вартість становить трохи більше 37 гривень. Проте Сергій Онофрійчук додав, що і в тих містах також розглядатимуть питання подорожчання послуги.


Отож, обґрунтованим тарифом, який почне діяти вже з 1 жовтня, стане сума 34,12 грн. Серед усіх членів виконавчого комітету лише один запитав, як це вплине на якість води. У відповідь було чітко сказано, що по новому тарифу підприємство зможе самостійно розраховуватися за різницю в тарифах і місту не доведеться витрачати кошти на це, а взагалі покращення якості води і заміна труб напряму залежить від участі Бердичева в проекті на отримання кредиту для заміни труб водопостачання та водовідведення, яким вже дуже багато років.


Насамкінець міський голова порадив керівникові МКП «Бердичівводоканал» дещо переглянути оплату праці працівників, котрі змушені і вдень, і вночі, в дощ та сніг стояти у ямах і ліквідовувати прориви, бо за зарплатню у менш ніж 6000 гривень бажаючих так працювати небагато. А виходить так, що люди в кабінетах мають таку ж зарплатню, хоча від зменшення їх кількості особливо ситуація на підприємстві не зміниться, а при відсутності чоловіків для важкої роботи у будь-яку погоду прориви ліквідовувати і лагодити труби просто-на-просто не буде кому. Керівництво водоканалу пообіцяло, що розгляне питання збільшення зарплатні, бо охочих працювати дійсно немає.

voda.1

voda.2

voda.3

voda.4

voda.5

voda.6

voda.7

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.