Під хвилю штрафів потрапили народний депутат від команди ЗЕ та депутат обласної ради — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Під хвилю штрафів потрапили народний депутат від команди ЗЕ та депутат обласної ради

Минулого разу ми вже повідомляли читачів про те, що на засіданні адміністративної комісії оштрафували кандидатку у народні депутати за розклеювання інформаційно-агітаційних плакатів у недозволених місцях та за те, що у день тиші і вже після парламентських виборів ці плакати не були зняті зі стовпів. Тоді ж представники «Бердичівкомунсервісу» натякнули, що це не єдиний правопорушник, на якого за порушення правил благоустрою складено протокол, і що на наступних засіданнях такі ж протоколи розглядатимуть знову.

І ось сьогодні на засіданні адміністративної комісії її члени приймали рішення про покарання за порушення правил благоустрою ще двох кандидатів у народні депутати. Причому такі «листи щастя» були складені на чоловіків в один і той самий день з різницею у часі в 2 години і за однією адресою – вулиця Цадика.


О 9-й ранку інспектор «Бердичівкомунсервісу» виявила інформаційно-агітаційні плакати на електричний стовпах на підтримку представника партії «Слуга народу» Богдана Кицака, котрий, нагадаємо, з великим відривом і переміг на парламентських виборах по 63-му округу. На засідання правопорушник особисто не з’явився, зате прийшли розбиратися у ситуації його офіційний представник та адвокат.


У ході розмови стало відомо, що Богдану Кицаку ще заздалегідь давали попередження про заборону розклеювання таких плакатів у невстановлених місцях і про те, що їх потрібно зняти. Офіційний представник уже народного депутата пояснював, що як тільки прийшло попередження, плакати були зняті і що взагалі вони не були наклеєні на стовпах, а виготовлені на спеціальних табличках та прикріплені, бо команда заздалегідь продумала все, аби не псувати власність міста. Щоправда навіть такий варіант є забороненим, адже все рівно їх розміщували у невстановлених місцях. Крім того, до сказаного також було додано і те, що вину Богдана Кицака та його команди потрібно ще довести, бо на фото, наданому інспекторами, плакат був наклеєний, а значить це не команда «Слуги народу» їх там розміщувала, тому й покарання нести вони не повинні. Як аргумент, їх могли почепити конкуренти спеціально.


Кілька хвилин тривала дискусія, хто що робив і не робив, хто має нести відповідальність, а хто – ні. Проте, згідно постанови Кабміну, відповідальність несе той, чия це агітаційна реклама, а отже вина лежить на тому, на кого складений протокол. До речі, сам Богдан Кицак, за словами представників «Бердичівкомунсервісу», начебто погодився з протоколом, але не підписав. А на рахунок того, що плакати були зняті одразу, протилежне доводив заступник голови адмінкомісії Олег Повійчук, показавши фото на телефоні, зроблене буквально за день до засідання. На фото чітко видно плакат на дощечці, який висить на стовпі і який явно не знятий, а таких ще по місту вистачає.


Щодо іншого правопорушника, то ним виявився ще один кандидат у народні депутати і нинішній депутат обласної ради Ігор Романський, інформаційно-агітаційні плакати якого були виявлені у невстановлених місцях по тій же вулиці Цадика об 11-й годині.
Інспектори також неодноразово попереджали чоловіка, щоправда просто залишали їх, бо в офісі застати депутата не вдавалося, аби передати особисто. Коли ж згідно попереджень плакати зняті не були, в хід пішло складання протоколу. Працівники «Бердичівкомунсервісу» у телефонному режимі домовилися про зустріч, щоб скласти цей протокол і підписати його, але зустрітися з Ігорем Романським їм не вдалося і на телефонні дзвінки він не відповідав. На засідання адміністративної комісії чоловік також не прийшов.


Згідно статті 152 КУпАП порушення правил благоустрою карається штрафом у розмірі від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для пересічного громадянина – від 340 до 1360 гривень. Спільним рішенням членів адміністративної комісії обом призначили максимальну суму штрафу. Представники народного депутата Богдана Кицака одразу ж заявили, що оскаржуватимуть рішення в суді. Щодо Ігоря Романського, то на момент засідання було невідомо, чи звернеться він до суду, чи просто заплатить штраф.

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.