Нарешті Бердичівським ОСББ пообіцяли землю у власність — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Нарешті Бердичівським ОСББ пообіцяли землю у власність

І то не всім, а лише тим, в кого немає вбудованих приміщень комерційного призначення, через двори яких не проходять доріжки загального значення, і до кордонів територій яких не мають претензій сусіди. Про це заявив в кінці зустрічі з головами ОСББ, яка відбулась в четвер в актовому залі міськвиконкому, заступник міського голови Бердичева з житлово-комунальних питань Сергій Петрович Онофрійчук.

 


Така можливість давно обумовлена діючим українським законодавством, і в інших містах є приклади, коли об’єднання співвласників багатоквартирних будинків оформили собі у власність як земельну ділянку безпосередньо під будинком, та і прибудинкову територію. Але в Бердичеві досі жодному ОСББ таку можливість не давали.

 


Так, наприклад, будинок №4 по провулку Котляревського, який будувався, як кооперативний, один з перших створив ОСББ, має чітко відокремлену територію, кілька разів хотів оформити її, але отримував відмови.
А на початку двогодинної наради більше говорили не про землю, а про ліфти. Нещодавно жителів дев’ятиповерхівок «ощасливили» керівники обслуговуючих ліфти організацій звісткою про 50-відсоткове підвищення ціни за обслуговування. Раніше за кожний ліфт ОСББ платили по дві тисячі гривень, а нині правлять вже три.


Керівники бердичівської та житомирської фірм з обслуговування ліфтів доводили, що таке подорожчання конче необхідно. Як приклад, наводили те, що в директора підприємства зарплата 5500 гривень, а механікам мусять платити 12 – 15 тисяч гривень на місяць, і навіть на таку зарплату не залишилось в місті спеціалістів.


Голови ОСББ, в свою чергу, наводили приклади неякісного обслуговування та не погоджувались на таке підняття ціни. В процесі дискусії сторони навіть «сторгувались» до 2800 гривень за ліфт, але врешті-решт, вирішили ще раз зібратись через тиждень, щоб керівники ліфтових фірм, підготували і принесли всю документацію та розрахунки собівартості послуг.


Наступним питанням, яке розглядалось на нараді, стали внутрішньо будинкові системи водо- та газопостачання, та водовідведення. Ще рік тому змінились нормативні документи в газовій сфері, і управління газового господарства перестало безкоштовно обслуговувати внутрішньо будинкові мережі. Тепер вони хочуть, щоб за цю «роботу» їм платили ОСББ, уклавши відповідні договори.


Досвідчені голови ОСББ і з цим категорично не погоджуються, доводячи, що ОСББ, по суті – громадська організація, і в нього на балансі не має ні майна, ні об’єктів. Не раз і не два лунало в залі питання: «А в кого ж на балансі труби?!..», але відповіді на це питання не знав ніхто. Сергій Онофрійчук запропонував направити з цього приводи запит в Мінерегіонбуд, щоб стало зрозумілим хто за що відповідає.


Виступав на зборах і представник водоканалу, який теж говорив, що потрібно унормувати питання обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та каналізації, але пропонував для цього простий спосіб – прийняти на зборах кожного ОСББ рішення про те, що вони надають такі права водоканалу, а він як робив це раніше, так і робитиме в рамках укладених договорів з кожним абонентом.


На численні запитання про ціну і якість води більше відповідав Сергій Онофрійчук ніж представник комунального підприємства: «На водоканалі 35 вакансій і заборгованість по зарплаті. Замість трьох аварійних бригад в нас є тільки одна, укомплектована пенсіонерами, на яких ми молимось. Всього у водоканала 180 кілометрів водогонів, а для заміни 700 метрів труби діаметром 120 мм нині необхідно 1,5 мільйона гривень (без асфальтування). Зараз заплановано виділення трьох мільйонів гривень лише для проектування заміни 26 кілометрів найбільш проблемних водогонів, а сама заміна «потягне» десь мільйонів на 60.»


Також він запропонував ОСББ брати безкоштовно давно незадіяні приміщення бойлерних та котелень собі у господарське відання, бо законодавство не дозволяє їх переобладнати ні в гаражі, ні в інші приміщення і повідомив, що на конкурс, оголошений міськвиконкомом, з питань вивезення сміття подало документи підприємство, яке й раніше цим займалось – «Полісся-Екосфера». Ніхто інший навіть не зацікавився цим конкурсом.


Попутно, в дискусії прозвучало розчарування тих бердичівлян, які встановили собі дво- чи тризонні лічильники електроенергії, адже з впровадженням так званого ринку електроенергії про дешеві нічні тарифи можна забути.


Збори продовжувались більше двох годин, і дехто з голів ОСББ визнав, що вони були в чомусь корисними, але загалом люди в черговий раз переконались, що питання житлово-комунального господарства вирішити наскоком не вдасться нікому. Одним з коренів проблем є застарілий, ще радянський житловий кодекс, а іншим – застаріле, ще радянське мислення багатьох українців.

OSBB4

OSBB1

OSBB2

OSBB3

 

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.