У Бердичеві з’явиться меморіал жертвам Голокосту — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

У Бердичеві з’явиться меморіал жертвам Голокосту

Хоча усі присутні на засіданні архітектурно-містобудівної ради зазначили, що даний проект більш схожий не на меморіал, а на інформаційні стели, проте визнали його цікавим і необхідним для Бердичева.

Розповідав про майбутній меморіал жертвам Голокосту голова єврейської громади Геннадій Кислюк. За словами чоловіка, у рамках проекту «Захистимо пам’ять» німецька сторона хоче встановити у Бердичеві ознайомлювальні стели у кількості 5 штук. Їх розмістять на перехресті вулиці Молодогвардійської та площі Соборної, де колись було гетто і де нині знаходиться пам’ятний знак жертвам Голокосту. Замовником проекту є Бердичівська іудейська релігійна громада, а замовником – Тарас Савка.
Ці стенди стосуватимуться самої історії Голокосту, вони будуть сталевими, чорного кольору і міститимуть вигравіювану інформацію про події трьома мовами: українська, англійська та іврит.


Окрім того, як зазначив виступаючий, буде облаштовано і благоустрій даної території. Доріжку до стел або висиплють гравієм, або укладуть гранітну плитку, бордюри також будуть гранітними. Передбачено і встановлення підсвічування для темної пори доби. Сама висота стел, згідно проекту, буде 3,9 метрів і розмістять їх під нахилом.


Усі присутні підтримали таку ініціативу, назвавши її добрим ділом, і реалізовуватиметься вона в нашому місті та в селі Хажин, щоб люди пам’ятали про ці жахливі події, а ті, хто, можливо, не знає чогось, то зможе ознайомитися з цим жорстоким періодом в історії нашого міста та в історії єврейського народу.

evreictela1

evreictela2

evreictela3

evreictela4

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.