Роздрукувати цю сторінку

Чи ризикне хтось замість ТОВ «Полісся-Екосфера» вивозити сміття бердичівлян?

Проблема сміття, яку мало не щодня обговорюють бердичівляни у соціальних мережах, виставляючи гнівні пости і фото завалених по вінця сміттєвих баків, котрі не вивозять подекуди тижнями, знайшла своє обговорення і на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради у понеділок.

Після доповіді про виконання двомісячника благоустрою заступник міського голови Сергій Онофрійчук перейшов і до обговорення діяльності ТОВ «Полісся-Екосфера». За його словами, повідомлення про несвоєчасний вивіз твердих побутових відходів і неякісне виконання своєї роботи надходять щодня. Крім того, заступник міського голови наголосив і на зношеності транспортних засобів, яких у парку підприємства нараховується 2-3 і які часто ламаються, а ремонт тягне за собою збій графіку вивезення сміття. Ще одними із не менш важливих аргументів незадовільної роботи монополіста міська влада вбачає і небажання стягувати борги за надані послуги та складати адмінпротоколи, за допомогою яких ТОВ «Полісся-Екосфера» може набагато простіше отримати кошти від населення, адже багато боржників сплачують заборгованість ще до розгляду протоколів на засіданні адміністративної комісії. Та, як зазначив Сергій Онофрічук, жодного разу на таких засіданнях не було представника даного підприємства і лише 2 рази розглядали протоколи у цьому напрямку, проте про відсутність укладеного договору на вивіз сміття у мешканців приватного сектору. В цьому також міська влада вбачає не меншу проблему, адже багато приватних домоволодінь укладених договорів немає і невідомо, куди вони дівають це сміття. Колись, пам’ятається, бердичівлянам говорили, що у разі відсутності таких договорів люди можуть самостійно вивозити сміття на сміттєзвалище. Але нині таку практику мають припинити, очевидно, щоб залучати містян до укладання договорів. Проте підтвердженням такого вивозу є квитанції, які працівники сміттєзвалища повинні надавати, але чомусь у більшості випадків цього не роблять, тому доказати, що ти саме туди вивозиш тверді побутові відходи, не вийде. Вихід – укласти договір, але, за словами міського голови, людям це потрібно роз’яснювати, а більшість бердичівлян навіть не знають, як зателефонувати до ТОВ «Полісся-Екосфера», куди треба йти і як проходить процедура укладання таких договорів. Для прикладу Василь Мазур вказав, що свого часу службу 15-05 і появу мобільного номеру телефону було розрекламовано за допомогою білбордів, оголошення на сайті та в ЗМІ тощо, а тут номери телефонів указані на брудних автомобілях.


Після таких аргументів заступник міського голови узагальнив, що до 14:30 27 квітня приймаються документи на конкурс з визначення того, хто буде вивозити сміття у Бердичеві. Усі бажаючі можуть подати свої пропозиції, які будуть розглянуті і буде визначено переможця. От тільки віри в те, що хтось захоче цим займатися, в першу чергу у самих містян немає. Та, як було обіцяно, у разі, якщо конкурс не пройде, бажаючих не буде або ж ТОВ «Полісся-Екосфера» дійсно запропонує дієвий план роботи, то вже тоді на сесії і на виконкомі вирішуватимуть, як діяти далі, адже люди не повинні так страждати від бездіяльності приватного підприємства.


Директор ТОВ «Полісся-Екосфера», незважаючи на всі ці звинувачення, відповідав на поставлені запитання і розповідав свою сторону цієї ситуації. Чоловік зазначив, що наразі на підприємстві є 4 одиниці техніки великої – сміттєвози, які забирають сміття з контейнерів, та 2 маленькі сміттєвози, які забирають сміття з приватного сектору і які були закуплені не так давно, а тому мають біль-менш нормальний технічний стан. Автомобілі, як зазначає директор підприємства, що були закуплені протягом 2006-2008 років, коли у тарифі на вивіз сміття була забита інвестиційна складова, потихеньку переходять у стан, який не дозволяє їм виконувати в мірі свої обов’язки, їх постійно ремонтують, адже можливості спинити сміттєвози на півроку для капітального ремонту наразі немає, бо потрібно працювати. Купити нові автомобілі також немає можливості фінансово, адже це не закладено в тариф.


Нині, як було вказано, по місту забирають сміття 2 автомобілі, а до кінця тижня додасться ще один після ремонту, але ситуацію потрібно змінювати, приймати тариф, у якому буде включено кошти хоча б на один сміттєвоз. Запевняють, що працюють працівники ТОВ «Полісся-Екосфера» і у вихідні дні, і у 2 зміни, і техніку ремонтують. Завали на свята, як зауважив директор підприємства, виникли і через поломку техніки, і через пікове навантаження сміття, якого було більше, аніж завжди. Все це викликало бурхливу реакцію людей, але нині наче все виправлено та ліквідовано. Щодо боротьби з боржниками то керівник наголошує, що вона ведеться і 2-мільйонна заборгованість частково вже стягнута, а працює підприємство не за допомогою протоколів, а за допомогою попереджень і справами в суді, котрих налічується зараз 10. Заступник міського голови ще раз повторив про ефективність протоколів, 30% з яких виконуються ще до засідання і накладання штрафів на боржників, а затрат на суд витрачати не потрібно і ЗМІ про це напишуть, що не менш може подіяти.


Послухавши різні думки, твердження, аргументи, міський голова висловив ще обурення і роботою підприємства, і відношенням до стягнення заборгованості. Летіли фрази про те, що його не цікавлять зламані автомобілі, що протоколи повинні складатися, що приватний сектор потрібно 100-відсотково охопити, адже невідомо, куди вивозять сміття ті, у кого немає договорів, що підприємство виграло конкурс і повинне виконувати поставлені умови обов’язково, навіть якщо для цього потрібно змінювати графік і працювати у вихідні дні.


Тривала вся ця дискусія та обвинувачення доволі довго. Один із членів виконкому навіть запропонував допомогти ТОВ «Полісся-Екосфера» з автомобілями тощо, на що прозвучала відповідь, що це приватне підприємство, яке самостійно має думати і про свою діяльність, і про техніку, і про виконання умов. Насамкінець ще раз нагадали про майбутній конкурс і закликали усіх бажаючих брати у ньому участь, але міська влада не виключає того, що таких бажаючих може й не бути, а тому чекає, що підприємство, котре нині вивозить сміття бердичівлян, все ж надасть цікаву і вигідну для всіх пропозицію та почне працювати у повній мірі, виключивши усі неочікувані ситуації та проблеми. А, може, все ж знайдеться хтось, хто захоче таки спробувати свої сили у цій сфері і бердичівлянам буде з чим порівнювати – покаже час і конкурс.

 

super cina

 

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук