Жителі Терехового та приближених сіл пікетували офіс «Радикальної партії» у Бердичеві. Фото — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Жителі Терехового та приближених сіл пікетували офіс «Радикальної партії» у Бердичеві. Фото

На 11-ту годину сьогодні біля входу в офіс Радикальної партії Олега Ляшка зібралося кілька десятків обурених жителів села Терехове та інших, що входять до складу Семенівської ОТГ. Причина такого зібрання вже всім відома, адже не один тиждень розмови, матеріали на сайтах та сторінках газет, а також перекриття траси і акції протестів не вщухають через наболіле питання львівського сміття.

Нагадаємо, що близько 3-х тижнів тому вночі жителі Терехового та Хажина побачили фуру, заповнену сміттям, котра заїжджала на територію колишнього цегельного заводу. Там начебто мала розміщуватися лінія з переробки сміття та виготовлення сміттєвих баків, вже був зведений високий паркан і одна за одною почали приїздити фури з різного роду побутовими відходами. Проте ні комунікацій, ні відповідного обладнання встановлено тут не було, як і спеціального персоналу, котрий мав би перебирати це сміття і сортувати відповідно.


Вже після впійманої вночі фури і побаченого на території підприємства утвореного звалища жителям сіл стало зрозуміло, що ніякого заводу по переробці сміття тут не буде і що мета всього цього процесу – забити повністю ангар і прилеглу територію відходами і залишити всю цю «красу» жителям сіл. Знайдені квитанції та інші папери тільки підтверджують, що це львівське сміття і що воно не лише дісталося Бердичівщини, а й створює в районі неабияку загрозливу екологічну проблему. 
Обурені люди викликали працівників екологічної служби, писали заяви до поліції, вимагали у чоловіка, котрий прийшов на збори в селі Тереховому у супроводі керівника районної організації «Радикальної партії» і який назвався представником нового власника цього недобудованого будівництва, де начебто мала розміститися вищевказана лінія, забрати сміття. Жителі сіл, які зібралися з протестом сьогодні у Бердичеві, пояснюють, що начебто вдалося домовитися про те, що кілька полігонів твердих побутових відходів готові забирати частинами це сміття і що для цього полігонам мали перерахувати гроші. Проте, за словами людей, ніяких коштів полігони не отримували, а тих грошей, які були виділені місцевими фермерами на допомогу у боротьбі зі сміттям, а це 5300 гривень, вистачить хіба що на 2 «ходки».


Поки учасники протесту з плакатами в руках обговорювали наявну проблему біля офісу «Радикальної партії Олега Ляшка», керуючий цією акцією зв’язувався телефоном з обласним депутатом від вищевказаної партії Павлом Чернявським, який замішений у цьому питанні і який наче згодився допомогти у його вирішенні. Чоловік запевняв, що гроші начебто перераховані, але чомусь їх, як заявляли люди, не було. На жаль, телефонної розмови через шум автомобілів чути не було. Потім нібито випливла сума у 3000 гривень, які, наче крапля в морі, мало чим допоможуть, враховуючи виявленні гори сміття.


В результаті протестуючі відправилися знову писати заяву до поліції про те, що допомоги у вирішенні екологічної проблеми їм не надають, а вона ця стосується, в першу чергу, людей, які живуть в селі, де колишній цегельній завод перетворили на звалище. І більше всього у даній ситуації їх обурює ще й те, що Житомирська ОДА на це не реагує і не надає підтримки, залишивши їх на самоті з цією проблемою.

piket 1

piket 2

piket 3

piket 4

piket 5

piket 6

piket 7

piket 8

piket 9

piket 10

piket 11

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.