Бердичів бере кредит для реконструкції міських котелень — РІО Бердичів

Понеділок, 20 Січня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичів бере кредит для реконструкції міських котелень

Таке питання «Про погодження Попередньої Кредитної та Грантової Пропозиції від НЕФКО» розглядали та обговорювали з подальшим голосуванням депутати на терміново скликаній позачерговій сесії Бердичівської міської ради».

Мова йде про грантову і кредитну пропозицію за програмою «DemoUkrainfDH», завдяки якій у Бердичеві здійснюватиметься реконструкція міських котелень КП «Бердичівтеплоенерго». За словами заступника міського голови з питань ЖКГ та містобудування Сергія Онофрійчука, по цьому питанню міська влада і теплоенерго працювали більше року, розробляли необхідну документацію, розглядали різні можливості вирішення проблеми, аби отримати кредит на заходи з енергозбереження. Всі намагання увінчалися позитивним результатом і Північна Екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) дала згоду на виділення кредиту для заміни всього технічного обладнання котелень міста. Мова йде про насоси, вентилятори і все те, що споживає електроенергію.


Згідно цієї пропозиції 175 тисяч євро – це кредит під 6% річних терміном на 4 роки, ще 175 тисяч євро – це грантові кошти, які місто не повинне повертати, і, звісно ж, внесок Бердичівської міської ради – 15% від загальної кошторисної вартості Проекту, тобто 1 млн. 895 тис. грн. з міського бюджету. Умови, як зазначив заступник міського голови, для Бердичева дуже привабливі і згідно розрахунків, котрі були перевірені фахівцями у Києві та закордоном, окупляться такі заходи за 2,5 роки. В цифровому та більш доступному поясненні сьогодні підприємство споживає у місяць електроенергії на 2 млн. 800 тис. грн. приблизно, то при впровадженні цих заходів споживання зменшиться на 1 млн. грн. Ефект, вважає міська влада, від цього дуже великий, тому НЕФКО і прийняла позитивне рішення й надала згоду на проведення реконструкції міських котелень.


В майбутньому такий же проект міська влада хоче реалізувати для модернізацій водопостачання, покращення якості води, а головне – зменшення кількості проривів і технологічних втрат води, що теж неабияк важливо. Перемовини з цього питання з НЕФКО та іншими компаніями вже проводяться і якщо все складеться позитивно, то місто зможе отримати кредит, аби вирішити болючу для Бердичева та його жителів проблему. Та тут вже у разі очікуваного позитивного результату і отриманої згоди сума кредиту буде набагато більшою – 60-70 млн. грн., але й грантові кошти можуть так само бути більшими.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.