Про завдані буревієм збитки у Бердичеві говорили на терміновому засіданні виконкому — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Про завдані буревієм збитки у Бердичеві говорили на терміновому засіданні виконкому

Вчора потужний вітер, який місцями сягав і більше 20 метрів за секунду наробив горя у багатьох містах України. Інтернет заполонили новини зі світлинами повалених дерев, зірваного перекриття з дахів будинків та установ, перекинутих прилавків тощо.

Одразу ж комунальники оперативно почали ліквідовувати наслідки стихії: прибирали ялинки, що попадали у різних місцях, лагодили порвані дроти електромереж, забирали шматки покрівлі з тротуарів та проїжджих частин.
Сьогодні зранку у міській раді пройшло терміново скликане засіданні комісії з надзвичайних ситуацій, на якому обговорювали усі завдані Бердичеву буревієм збитки та приймали рішення з їх усунення і допомоги пошкодженим об’єктам. Цю ж інформацію довели до відома і членам виконавчого комітету, засідання якого відбулося через годину, та засобам масової інформації для інформування містян. Доповідали з приводу ситуації у місті заступники міського голови Сергій Онофрійчук та Валентина Адаменко.


Загалом стихія завдала шкоди бюджетним організаціям, житловим будинкам, промисловим об’єктам, зеленим насадженням. Найпершою постраждала швейна фабрика, з даху якої вітер зніс великий шматок покрівлі, і, на щастя, ніхто не постраждав. Далі почалися руйнування і на приватних будинках по вулиці Рильського, де вітер не лише зніс покрівлю, а й перемістив її на сусідні будинки, де затримати летючий шматок вдалося дротам електромережі. Постраждали багатоповерхівки по кількох адресах, де пошкоджень зазнали і балкони, і фронтони, і утеплені горе-спеціалістами фасади.


Було пошкоджено, за словами Сергія Онофрійчука, і 4 білборди, 2 з них демонтували вчора і 2 демонтують ще сьогодні. Повалило вітром багато дерев, і вчора оперативно працювали всі міські служби, близько 30 дерев було швидко зрізано і розібрано для безперешкодного пересування автомобілів і людей. Особливо постраждали ялинки, 5 біля міської ради, 1 біля меморіалу та кілька на «Завідні», адже від сильного пориву вітру ці дерева, що мають поверхневу кореневу систему, попадали.


Щодо об’єктів соціальної сфери, то постраждало приміщення швидкої допомоги – 50 кв.м покрівлі з оцинкованого металу, психоневрологічного диспансеру – приблизно стільки ж, інфекційного відділення – 40 листів шиферу. Частина дитячих садочків та шкіл теж зазнали пошкоджень від буревію. ДНЗ №2 – козирок над центральним входом, ДНЗ №17 – ялинка впала на дах, ДНЗ №7 – павільйони і потрібно близько 80 листів шиферу, ДНЗ №16 – ялинка впала на ігрові майданчики, ДНЗ №26 – впала задня стінка на ігрових майданчиках. У ЗОШ №7 – з однієї сторони вибило скло і в склопакетах і в звичайних вікнах, СЗОШ №8 – впали береза та каштан, який рухнув на паркан, ЗОШ №10 – зірвано козирки, водостокові труби, металеві підвіконня, ЗОШ №14 – потрібно для перекриття 10-15 листів шиферу, ЗОШ №18 – впала ялинка і пошкоджені козирки, БМЛ №15 – зірвано козирок на центральному вході і впала ялинка на огорожу. Найбільше потерпіли ЗОШ №1 та ЗОШ №4 – козирки пошкоджені, а з комину падала цегла на шифер, покрівля там стара. Управління освіти вчора одразу дали телефонограми і дітей ні в школах, ні в садочках не випускали на прогулянку і малечу віддавали батькам.


У підсумку, зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ, зазнали пошкоджень більше 70 об’єктів: 50 об’єктів багатоповерхового житлового фонду ЖЕКів №7 та №2 і декілька будинків ОСББ та близько 20 об’єктів соціальної сфери. Крім того, 4 приватні будинки пошкоджені і тут Сергій Онофрійчук зазначив, що градопад у Бердичеві так і не навчив людей страхувати майно, адже, звісно ж, людей в біді місто не може залишити, проте міський бюджет не зобов’язаний компенсувати витрати, які не відносяться до його компетенції. Заяви від людей прийматимуться, буде обстежено будинки та винесено рішення на сесію міської ради, адже це немалі суми і потрібно виділяти з міського бюджету.


На засіданні комісії з надзвичайних ситуацій після розгляду пропозицій і обговорень було прийнято рішення, що нині в матеріальному резерві міста є 600 листів шиферу, який залишився після градопаду, і його нададуть розпорядникам постраждалого майна - ЖЕКам, соціальній сфері. Якщо буде не достатньо матеріалів, бо необхідні листи металу та інше, то є пропозиція МКАРСу поповнити матеріальний резерв і видати балансоутримувачам все необхідне для термінового усунення пошкоджень, щоб не затягувати час і зробити все за 1-2 дні.
Стосовно пошкоджених балконів, то тут окрема розмова була. Люди обурюються, мовляв, їм не ремонтують балкони, та заступник міського голови ще раз нагадує, що це власність людей. Балансоутримувачі повинні провести обстеження балконів та зобов’язати мешканців будинків або привести їх у відповідність, або ж аварійні і старі демонтувати, щоб, не дай бог, не обвалилися.


Вже надано вказівки провести технічне обстеження білбордів у місті та демонтувати аварійні, аби не несли небезпеку. Комунальні підприємства терміново по надісланим заявкам усуватимуть наслідки стихії, адже погода нестабільна. Всі служби надаватимуть посильну допомогу у цьому, щоб за 2-3 дні завершити усі необхідні роботи. Обов’язково також перевірятимуть зелені насадження біля установ, організацій і біля доріг для виявлення сухих, аварійних, небезпечних. Окрему увагу звернуть на ялинки, наголосивши, що біля закладів освіти та інших установ вони не повинні рости, бо ці дерева нестійкі і, як показала вчорашня ситуація, найбільше падали.

IMG 2928

IMG 2933

IMG 2934

IMG 2935

IMG 2936

IMG 2937

IMG 2938

IMG 2939

IMG 2940

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.