Прибудинкові території, вивіз сміття, ремонт проїздів - голови бердичівських ОСББ бунтували на виконкомі — РІО Бердичів

Четвер, 9 Липня

  • Бердичівський Базар

Прибудинкові території, вивіз сміття, ремонт проїздів - голови бердичівських ОСББ бунтували на виконкомі

Цього разу у вівторок, 26 лютого, засідання виконавчого комітету Бердичівської міської ради було масштабнішим, ніж зазвичай. Періодично, міський голова відходить від традиційного зібрання у невеликому затишному кабінеті за так званим «круглим столом» і дає розпорядження своїм помічникам та заступникам організовувати засідання в актовій залі, де проходять сесії, громадські слухання, містобудівні ради тощо. Тоді ж то і збираються тут директори та вчителі загальноосвітніх шкіл міста, завідуючі та методисти дошкільних навчальних закладів, медичні працівники, голови громадських організацій, дехто з депутатів, активісти і, звісно ж, самі працівники відділів міської ради, заступники міського голови та члени виконкому.

І хоч це дещо стає схожим на сесію, проте свої плюси для багатьох з присутніх дає. Так було цього разу з головами ОСББ Бердичева, яких запросили на засідання виконкому і які дійсно відчули себе тут як риба в воді, бо змогли, наче крик душі, донести всі свої наболілі питання. Стало зрозумілим, що дуже необхідно для них періодично організовувати зібрання, де вони б могли ділитися досвідом з тих чи інших питань, розказувати про наявні в будинку чи будинках проблеми та шляхи їх вирішення. Бо все те, що, є як зазначають бердичівляни, «наболіло», на засіданні виконавчого комітету обговорювалося навіть не одну годину, і за більш ніж 3 години було розглянуто та проголосовано лише за 2 проекти рішення з 16-ти заявлених на розгляд.


Найбільш конкретно з виступів голів ОСББ можна виділити проблеми вивозу сміття ТОВ «Полісся-Екосфера», ремонтів міжбудинкових проїздів, прибирання прибудинкових територій, участі у житті і діяльності ОСББ приватних підприємств, що розташовані у таких будинках, роботу «Бердичівводоканалу» у плані встановлення засувок у колодязях тощо. Принаймні в такому порядку були записані питання в однієї з голів, але в процесі обговорення долучилися й інші з такими ж проблемами.


Стосовно «Бердичівкомунсервісу», то всіх без виключення голів хвилює проблема прибудинкових територій, які вони ж то повинні прибирати, які, як тільки виникає питання ремонту дороги в дворі або міжбудинкових проїздів, приписують саме до ОСББ, адже фінансує держава лише те, що під власністю ЖЕКів, а об’єднання повинні самотужки за власні кошти проводити ці ремонти. Але, за словами виступаючих на виконкомі, в бердичівських ОСББ офіційно нема прибудинкових територій і не вказано чітко їх межі.


Міський голова зазначає, що можна ці землі юридично закріпити за ОСББ, але їм, окрім проходження цієї процедури, доведеться тоді додатково платити за це. Пропозиція голови одного з об’єднань більш реальна для виконання і полягає у тому, щоб створена комісія виїхала та визначила межі прибудинкової території ОСББ, аби поки так працювати. Тоді мешканці знатимуть, де вони повинні прибирати і де умовно їхня територія. Василь Мазур з цим погодився стовідсотково, додавши, що таким варіантом можна навести лад, а потім все ж з часом буде перехід у юридичну площину цього питання.


Обговорили присутні і те, що підприємці, котрі мають офіси, магазини чи інші заклади, навіть комунальні, розташовані в ОСББ, повинні брати участь у житті об’єднання співвласників. Відповідь чітка – повинні: якщо комунальні підприємства, то варто звертатися до міської влади, а якщо приватні, то особисто з ним мати справу.


Питання вивозу сміття ТОВ «Полісся-Екосфера» найбільше обурює бердичівлян. Всі голови ОСББ вказують, що баки для сміття, які їм доводиться самотужки закуповувати, після кількох приїздів комунальників ламаються, бо коли автомобілі підіймають ці баки, то вони пошкоджуються і навіть падають. Жителі незадоволені, адже це недешеві речі і мало того, що їх і так не вистачає по кількості, так ще й ті пошкоджені.


А от ямковий хоча б ремонт у дворах та між будинкових під’їздах, згідно чинного законодавства, як зазначив заступник міського голови Сергій Онофрійчук, проводиться за рахунок балансоутримувача – ЖЕКу чи ОСББ. ЖЕК знову ж таки може проводити ці роботи за державні кошти, а от ОСББ може допомогти міська влада, але при великій кількості об’єднань співвласників у Бердичеві міський бюджет не зможе це покрити повністю, або, як варіант, співфінансування з міського бюджету при наявності коштів і від мешканців будинку. Тому є пропозиція провести конкурс, як це було з конкурсом по енергоефективності, і переможці шляхом співфінансування зможуть зробити ці ремонти. Та тут знову ж треба визначати межі прибудинкових територій і голови ОСББ погоджуються на таку пропозицію.


Звісно, переказати усі ті питання, котрі обговорювалися з міською владою головами ОСББ, неможливо, бо їх напрочуд багато і вони потребують неодноразового детального розгляду на вирішення. Ті, що піднімалися на виконкомі, і міський голова, і його заступник з питань ЖКГ взяли до уваги, записали і пообіцяли почергово розбиратися. А наприкінці було вирішено, що все ж необхідно влаштовувати зібрання голів, щоб про все це поговорити, розглянути усі ситуації, роз’яснити, якщо щось незрозуміло і вирішувати, аби всім було добре.

IMG 2409

IMG 2411

IMG 2413

IMG 2416

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.