Бердичівлян просять заздалегідь прибрати могили і обійтись без вінків та штучних квітів — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівлян просять заздалегідь прибрати могили і обійтись без вінків та штучних квітів

У контексті питання двомісячника благоустрою, яке було розглянуте сьогодні, 26 лютого, на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, окрім заклику традиційно зайнятися прибиранням міста, був зроблений акцент і на прибирання могил померлих на кладовищах Бердичева.

Зазначимо, що такий двомісячник проходить щороку, створюється комісія, яка координує роботу у цьому напрямку, складається перелік робіт для виконання, перелік вулиць та розподіл обов’язків. До прибирання міста залучатимуться як працівники органів місцевого самоврядування, так і школярі загальноосвітніх шкіл міста, мешканці ОСББ, керівництво та колективи установ, організацій, підприємств. 
Цьогоріч двомісячник благоустрою триватиме з 01 березня по 01 травня включно, а тому вже зараз розпочнеться активна робота по розчищенню доріг від піску та сміття, кронування дерев (хоча цю роботу почали проводити ще кілька тижнів тому), ремонт і фарбування парканів, прибирання території біля річки Гнилоп’ять тощо.


Проте міський голова закликав бердичівлян приділити велику увагу й прибиранню могил своїх померлих родичів на кладовищах. Крім того, було наголошено на тому, що потрібно починати заздалегідь ці роботи, а не перед самими поминальними днями, аби комунальники могли завчасно вивезти сміття. Також звучало і прохання до містян не оминати ті могили, які не прибираються через відсутність родичів, які змогли б привести їх до ладу, або з інших причин. За словами міського голови, якщо такі могили знаходяться поруч, то заодно можна прибрати і їх. Мовляв, часу це займе не так багато і це не настільки важко, адже хто його знає, що на кожного чекає в майбутньому, і потрібно зараз долучатися до дійсно важливої і доброї справи, а не стояти осторонь.


І насамкінець Василь Мазур підняв питання, яке обговорюється вже, напевно, не один рік і не лише у нашому місті. Мова йде про пластмасові вінки та квіти, з якими до могил померлих родичів навідуються бердичівляни кожного року. За кордоном і в деяких навіть містечках України люди відмовилися вже від штучних квітів та вінків. Все тому, що вони захаращують кладовище, їх щороку комунальникам доводиться вивозити у великій кількості, а вони дуже шкідливі, коли випаровуються на сонці або ж паляться. Більше того, у складі синтетичних матеріалів знаходиться неймовірно велика кількість шкідливих речовин, а самі пластмасові квіти та вінки розкладаються близько 100 років.


Саме тому міський голова наголосив, що потрібно відходити від старих традицій і замінювати штучну поминальну атрибутику на живі квіти, куплені в магазинах, зірвані з власних квітників або ж просто посаджені на могилах.

IMG 2401

IMG 2403

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.