Ажіотаж в бердичівській «газконторі» вже минув. Що очікувати далі? — РІО Бердичів

П'ятниця, 23 Серпня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Ажіотаж в бердичівській «газконторі» вже минув. Що очікувати далі?

07 лют. 2019 Олександр Доманський

Про це в коротенькому інтерв’ю розповів начальник Бердичівського управління по експлуатації газового господарства Володимир Розпотнюк. І в розмові виявилось, що організація, яку він очолює, носить нині іншу назву – Бердичівське відділення ПАО «Житомиргаз», тобто вона навіть не є окремою юридичною особою, а повністю підпорядковується і керується з Житомира. Тут немає зараз навіть своєї бухгалтерії. Натомість у цій будівлі є інша організація – «Житомиргаззбут», яка безпосередньо продає газ населенню та підприємствам.

grafik

Перш ніж зайти до керівника, я посидів хвилин п’ятнадцять у черзі біля абонентського відділу, щоб дізнатись, що людей хвилює, чого вони сюди приходять. Мені відразу сказали, що прийшов я вже пізно (5 лютого), адже сьогодні тут було в черзі якихось десять-п’ятнадцять чоловік. Це й чергою важко назвати, порівняно з кількома сотнями охочих попасти до цього кабінету в кілька попередніх днів.


Один дідусь прийшов виясняти, чому замість 145 кубометрів спожитого газу за минулий місяць йому виписали рахунок на 150 «кубів». Він розповів, що живе в трикімнатній квартирі з індивідуальним опаленням разом з дружиною і дочкою. І хоча жінки трохи мерзнуть, він постійно слідкує за температурою в помешканні і дуже економно вмикає опалювальний котел. Дідусь має пільгу в оплаті 50%, а в іншому випадку не знав би, як платити за газ по новій високій ціні.


Жінка, яка сиділа наступною в черзі, прийшла, щоб дізнатись, чи зарахуються їй в переплату гроші, оплачені за газ поки чекала довідку про субсидію з управління праці, яку отримала буквально напередодні, хоча заяву подала ще у вересні минулого року. В листопаді вона заплатила 3 тисячі, а в грудні і січні – по 4 тисячі, хоча, згідно з повідомленням з відділу субсидій, вона мала б платити лише 500 гривень обов’язкової плати. Каже, що рішення про субсидію приймала комісія, і довелось довго доносити різноманітні довідки.


Керівник відділення підтвердив у розмові, що таких людей, які пізно отримали повідомлення з відділу субсидій дуже багато. І якщо ця жінка платила по лічильнику, то гроші їй, звичайно ж, зарахуються в наступні місяці, але більшість людей, яким буцімто пообіцяли субсидію, але не видали своєчасно офіційне підтвердження, за газ не платили і опинились у списках боржників.
Всім боржникам офіційно надсилали листи-повідомлення про існуючі борги та про можливе відключення від споживання газу відразу дві організації, про які вище йшла мова. Рекомендовані, з обов’язковим підписом про вручення, щоб потім абонент не казав, що він не знав про існуючі борги. І лише після цього, якщо не видно реагування на повідомлення, до оселі вирушає бригада газовиків та опломбовує кран з перекритим доступом газу.


Саме з приводу відключень газу я і пришов по інтерв’ю. Останнім часом почастішали звернення людей і в редакції, і в соцмережах про «свавілля» газовиків. Але Володимир Розпотнюк запевнив, що ніякого самоуправства працівники відділення не роблять, все проходить згідно процедури і законодавства. Раніше, коли газ коштував менше, меншим був і «поріг» попадання в списки боржників – всього лиш кілька сотень гривень. Зараз головний критерій потрапляння в такі списки – несплата за газ протягом двох місяців, яка нині становить в середньому 3-5 тисяч гривень.


Попутно розпитав у керівника місцевих газовиків, як вони відносяться до переходу людей на індивідуальне опалення. Чи вигідно це їм, чи не чинять перепон таким абонентам, чи є в них своя «дозвільна» система, як, наприклад, у виконкомі?
Процедура оформлення індивідуального опалення дійсно є і складається з надання техумов, розробки проектної документації та безпосереднього виконання пусконалагоджувальних робіт, але дозволу чи заборони, як такої, в газовиків немає. Та й той «дозвіл», що дають у виконкомі, насправді не дозвіл. У виконкомі вони просто «не заперечують» проти встановлення індивідуального опалення.


І на закінчення інтерв’ю ми разом поміркували над тим, що Коростишівське газове управління, як ще зо три десятки подібних по всій Україні, змогли вийти з під олігархічної опіки і стати самостійними, а Бердичівське – ні. Напевно, тому, що ті, хто міг би зробити такий «фортель», вже давно живуть на березі Середземного моря, а у тих, хто залишився, після них не вистачило ні таланту, ні фантазії.

gaz1

 

super cina

 

Відео

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.