«Бердичівводоканалу» знову виділять кошти з міського бюджету — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

«Бердичівводоканалу» знову виділять кошти з міського бюджету

Міське комунальне підприємство «Бердичівводоканал» ніколи не залишається без фінансової підтримки з боку міської ради, адже про стан справ цієї структури не знає хіба що ледачий. Борги, невиплата заробітної плати працівникам у зв’язку з відсутністю коштів, несплата споживачами послуги водопостачання тощо.

Нині, коли посаду керівника після невдалих спроб своїх попередників зайняв молодий та перспективний директор Микола Ейсмонт, у міської влади є надія, що щось таки зміниться в кращу сторону, і відповідні кроки до цього вже роблять. Нагадаємо, що не так давно заступник міського голови разом з новим директором здійснили робочу поїздку до Білої Церкви з метою ознайомитись з роботою водоканалу цього міста, можливо, перейняти певний досвід. І, як вказав Сергій Онофрійчук на минулому засіданні виконавчого комітету, у них є чому повчитися. Ще раніше, на тому ж таки засіданні виконавчого комітету, під час звіту про роботу «Бердичівводоканалу» міський голова і його заступник розповіли про майбутнє підписання договору з фахівцями із Дніпра, про що в газеті та на сайті «РІО-Бердичів» уже повідомлялося. Нагадаємо, що ці фахівці повинні були приїхати до Бердичева та навчити працівників водоканалу процедурі відключення боржників від каналізування в багатоквартирних будинках.


Також тоді натякали на певні кадрові зміни, зміни в складі абонентської групи та на незадовільну роботу з боржниками, проте факт залишається фактом: поки що підприємство все рівно потребує фінансової допомоги з міського бюджету. Про це на позачерговій сесії у понеділок на прохання депутатів коротко розповів заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук. Проектом рішення, за підтримки, звісно ж, депутатів, Бердичівводоканалу» буде виділено 800 тисяч гривень на погашення різниці в тарифах, тобто різниці між фактичною вартістю послуг з централізованого водопостачання та водовідведення по першій групі споживачів (населення) та тарифами за 2015 рік. За словами заступника, це кошти, які свого часу держава мала повернути, проте до сьогоднішнього дня це питання невирішене, нема розробленої схеми і процедури повернення грошей. Підприємство ж повинне розрахуватися за електроенергію за жовтень місяць, для чого і будуть спрямовані вищезазначені 800 тисяч гривень, адже погашати потрібно місяць у місяць згідно законодавчих норм, і така ситуація склалася у всіх містах.


Стосовно виплати заробітної плати працівникам водоканалу, то було зазначено, що за вересень місяць зарплатню продовжують виплачувати, за серпень вже розрахувалися з людьми. Основні борги підприємство сплачує, проводиться реорганізація підприємства, розглядаються пропозиції, роботи багато і нині приводять в порядок і фільтрувальну станцію на певних ділянках.


На запитання депутата, чи доведеться наступні місяці знову з міського бюджету виділяти кошти, дали чітку відповідь: якщо будуть надані розрахунки з тим, що підприємство потребує фінансів для відшкодування різниці в тарифах, то доведеться виділяти й надалі. Причиною цього знову ж таки вбачають заборгованість населення. Люди не платять за водопостачання, знаючи, що світло то можуть відключити, а воду – ні, надходжень у повній мірі водоканал не має, от і виникає така проблема.


Щодо підвищення вартості послуги з водопостачання, розмови про яке ось уже пару місяців не згасають, особливо після останнього звіту представника МКП «Бердичівводоканал», який апелював до суми у майже 34 гривні за кубометр, то поки міська влада запевняє, що подорожчання не буде. Проте, якщо надані розрахунки покажуть, що тарифи варто корегувати і це буде необхідно для рентабельності підприємства, то доведеться піднімати питання про підвищення вартості водопостачання.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.