Бердичівлянам знову змінили умови надання субсидій — РІО Бердичів

Понеділок, 13 Липня

  • Бердичівський Базар

Бердичівлянам знову змінили умови надання субсидій

Чергові нововведення у питанні надання субсидій населенню на житлово-комунальні послуги озвучила на засіданні виконавчого комітету начальник управління праці і соціального захисту населення Наталія Омельянчук. Дана інформація напрочуд важлива для бердичівлян, адже нині з настанням опалювального сезону люди знову подають заяви на отримання субсидій і великий відсоток громадян з певних причин її не отримав. 

Нині ж, очевидно після того, як було підвищено ціну на газ, внесено певні зміни у порядок надання субсидій населенню. Наталія Омельянчук зазначила, що за результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сфері житлово-комунальних послуг і відповідні зміни були внесені постановою Кабміну.


Найголовнішою зміною, якої не було раніше, є введення нових послуг, на які виплачуватиметься субсидія. Це абонентська плата для житлово-комунальної послуги і встановлення вузлів обліку та їх обслуговування. Нині поки що немає прописаного відповідного механізму, проте ці послуги підлягатимуть субсидіюванню.


Також внесено ряд змін, які послаблюють жорсткі умови, створені для бердичівлян раніше у плані оформлення субсидій. Зокрема, відтепер отримувати субсидію на загальних умовах зможуть ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця. До 1 жовтня при наявності такої заборгованості громадяни субсидії не отримували.


Право на допомогу Уряду відтепер мають ті родини, опалювальна, а не загальна, як це було раніше, площа житла яких не перевищує 120 кв.м, для квартири та 200 кв.м для приватного будинку. У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває в складних життєвих обставинах через хворобу, або у складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні за наявності довідки лікаря, онкохворі за наявністю висновку ЛКК, субсидію в праві призначити комісія з питань призначення житлових субсидій. Знову ж таки, до 1 жовтня такої норми не було, бо якщо у складі сім’ї числились непрацездатні особи працездатного віку, субсидія домогосподарству не призначалась.


На понаднормову площу, але не більше 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку, чи отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю. Простіше кажучи, до цього часу таким правом користувалися пенсіонери, котрі отримували пенсію за віком, а тепер цю категорію значно розширили.


Крім того, начальник управління праці і соціального захисту населення додала, що є зміни, які стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, якщо вартість фактично спожитої послуги менша, аніж обсяг обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу з певної послуги становив 200 гривень на місяць, але домогосподарство використовувало 120 гривень, то нині це домогосподарство платить 120 гривень фактично використаних, а не обов’язковий платіж, і це не рахуватиметься як заборгованість.


Безробітні без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримувати в місті за умови перебування їх на обліку в центрі зайнятості. Громадяни, котрі працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально, також мають право на отримання субсидії.


І ще одна дужа важлива зміна, внесена в постанову, на яку треба звернути увагу під час подання заяви на отримання субсидії.


Якщо заява чи декларація заповнені некоректно, вони вважаються не поданими. Тобто якщо громадянин, у складі домогосподарства якого є, наприклад , син, а невістка зареєстрована за іншою адресою, члени сім’ї зобов’язані вписувати її паспортні дані, код, працює чи не працює і т.д. Бо на сьогоднішній день дуже багато людей відмовляються це робити, а нині постанова зобов’язує це робити.


Насамкінець виступу Наталія Омельянчук також наголосила на умовах, які поставили перед платниками аліментів, що теж неабияк впливатиме на отримання субсидії. Якщо в складі домогосподарства є особа, яка протягом 2-х місяців не сплатила аліменти, то таке домогосподарство не зможе отримати субсидію.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.