Роздрукувати цю сторінку

Вже відомо 4 адреси бердичівлян, яким відключать каналізування за тисячні борги

Нещодавно на сторінках газети та на сайті «РІО-Бердичів» ми розповідали про активне засідання виконавчого комітету Бердичівської міської ради, на якому словесні догани отримували працівники МКП «Бердичівводоканал». Розбір польотів тоді стосувався неефективної і незадовільної роботі з боржниками, яких, на жаль, як і в КП «Бердичівтеплоенерго», налічується немало.

Тоді заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук і сам міський голова повідали присутнім і попередили представників підприємства, що зовсім скоро у Бердичеві в хід піде процедура відключення від каналізування боржників, які проживають у багатоквартирних будинках. Нагадаємо, що раніше таким способом з боржниками не боролися, зазначаючи, що це і важко, і невигідно, і взагалі це клопітка процедура, яку у нашому місті не проводять. Мовляв, колись одного споживача так покарали кілька років тому і на тому все зупинилися.


Тоді ж представник юридичного відділу на засіданні виконкому наголошував на незаконності такого відключення, бо підприємство можуть оштрафувати і т.д., і т.п. Проте заступник міського голови зазначив, що в Києві і в багатьох інших містах вже роками відключають від каналізування квартири і все в них виходить, і проблем з законом нема, і спосіб дієвий. Також додали, що буде підписаний договір з фахівцями з Дніпра, які з власним обладнанням приїдуть до Бердичева і навчать наших комунальників проводити процедуру відключення від каналізування.


І от в середу, 10 жовтня, на засіданні адміністративної комісії, котре проводив знову ж таки Сергій Онофрійчук, вже відібрали чотирьох кандидатів на таку процедуру. Протоколи про заборгованість з водопостачання озвучив юрист підприємства. Причому суми боргів становлять і близько 3-4 тисяч гривень, і 6 тисяч, і навіть 17 тисяч гривень, а погашати споживачі їх навіть не збираються. Звісно, серед названих прізвищ були й такі, котрі відповідально звернулися до «Бердичівводоканалу» і заключили договори реструктуризації, щоб повертати борги частинами.


Так ось, чотирьох бердичівлян обрали першими для проведення процедури відключення. Це споживачі-боржники, які проживають по вулицях Сергія Сідлецького, 8, Героїв України, 4-А, Б. Хмельницького, 4 та Одеській, 58. З них і розпочнеться процес боротьби з боргами. Тим більше, що заступник міського голови, який разом з новим директором водоканалу напередодні їздив до Білої Церкви переймати досвід роботи їхнього водоканалу, стверджує, що це місто вже 4 роки успішно реалізовує даний спосіб.


Єдине, про що юрист водоканалу попрохав, так це щоб по одній адресі спочатку дали змогу власника попередити, бо борг у ного лише 1105 гривень, можливо, він сплатить. На це Сергій Онофрійчук зазначив, що попередять усіх претендентів на відключення хоча б за місяць до проведення даної процедури. Тоді є вірогідність, що це вплине на боржника і він почне робити кроки, аби розраховуватись з боргами. Якщо ж ні, то вони першими на собі відчують, як це – бути без каналізування.

 

aloka

 

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук