«Бердичівтеплоенерго» і виконавча служба здійснили рейд по боржникам — РІО Бердичів

Середа, 27 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

«Бердичівтеплоенерго» і виконавча служба здійснили рейд по боржникам

Такі вимушені заходи представники КП «Бердичівтеплоенерго», держвиконавці Бердичівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби разом з представники ЗМІ проводять неодноразово у зв’язку з великою кількістю боржників серед населення міста, які не оплачують послугу з постачання тепла в оселі.

Про це з року в рік, особливо перед початком опалювального сезону, попереджає комунальне підприємство, пише преса, говорять на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради. Більше того, це питання щосереди піднімають на засіданнях адміністративної комісії, розглядаючи складені на затятих неплатників протоколи з чималими сумами боргів, і призначають штрафи.
За традицією, перед початком опалювального сезону, коли підприємству аж ніяк не можна його починати з боргами, а людей потрібно стимулювати до погашення заборгованості, у вівторок, 09 жовтня, «Бердичівтеплоенерго» і виконавча служба навідувалися на адреси тих бердичівлян, які тривалий час не платять за тепло, а борг перевищує 10 тисяч гривень і більше. Останні такі відвідини проходили і навесні цього року, і навіть влітку.


Як пояснив журналісту газети «РІО-Бердичів» начальник відділу маркетингу і збуту Сергій Марчук, даний рейд є необхідністю, адже заборгованість населення станом на 01.10.2018 року складає 9 млн. 651 тис. грн. На обліку в розрахунковій групі підприємства знаходиться 12 тисяч 375 особових рахунків. Протягом 2018 року було складено 117 адміністративних протоколів на суму в 1 млн. 112 тис. 221 грн. Все це є клопіткою роботою працівників підприємства, основна мета якої – активізувати роботу по стягненню заборгованості. Сюди входить і відвідування боржників, і роз’яснення про обов’язковий та своєчасний розрахунок за послуги, і пропонування взаємовигідних варіантів по вирішенню проблеми заборгованості.


Так, багатьом відома нині процедура реструктуризації боргу, про яку ми неодноразово писали, полегшує бердичівлянам повертання боргу, а підприємству – допомагає зменшувати накопичені мільйонні борги населення. Містяни звертаються до «Бердичівтеплоенерго» і розбивають наявні суми на певний строк (максимум до 5 років). При цьому необхідно не лише рівномірно погашати попередню заборгованість, а й своєчасно сплачувати поточні платежі. Крім того, реструктурувавши борг, споживач може отримати субсидію. Таких договорів, за словами представників юридичного відділу, за 2018 рік було складено 192 на суму 985 тис. 751 грн. Крім того, як зазначає юрист-консул Вікторія Костюк, періодичний рейд по боржникам, який вони здійснюють, сприяє тому, що люди починають виплачувати борг, бо під час таких відвідин відбувається опис та конфіскація наявного у боржника майна. Вилучене виставляють на аукціон, а виручені кошти повертаються підприємству для погашення заборгованості.


І якщо бердичівляни думають, що це вигадка, то, як наголошує, державний виконавець Неля Осаулюк, вони помиляються. Під час рейду вони вилучають в основному побутову техніку, дещо з меблів, проте був навіть і випадок, коли з одного домогосподарства описали та вилучили 60 голів худоби.


Злісних неплатників, суми боргів яких напрочуд великі, а такі, на жаль, є, подають до суду, аби в судовому порядку примусити сплатити. На запитання про найбільшій борг почула відповідь, від якої стало навіть не по собі, - 35 тис. грн. Тому й зрозуміло, що інших виходів і важелів впливу на людей немає, окрім як стягувати майно та подавати на суд.


Цього разу делегація з «Бердичівтеплоенерго», виконавчої служби і журналісти об’їздили боржників по кількох адресах: Європейська, Низгірецька, Вінницька, Братів Міхеєвих, Житомирська та Чорновола. Звісно, не всі споживачі відчинили двері для спілкування і отримання повідомлення, тому таким «листи щастя» про заборгованість залишали у дверях. Та були й такі, котрим роз’яснили про причину відвідин, попередили про обов’язковість погашення заборгованості і про можливість укладання договору реструктуризації. Особливо це стосувалося споживача по вулиці Чорновола: власник проживає в селі, а в квартирі мешкає сестра з малою дитиною. Борг за теплопостачання у них становить 27 тис. грн., а з урахуванням виконавчого збору взагалі більше 30 тис. грн. Проблему з власником вирішували спочатку у телефонному режимі та запросили прийти до підприємства, а також залишили попередження.


А для тих, хто вважає, що можна просто-на-просто не відчиняти двері і нічого не буде, виконавець зауважує, що, окрім стягнення майна, практикується ще один спосіб – примусовий вхід. З дозволу керівництва виконавчої служби надсилається подання до суду на примусове проникнення до оселі боржника з метою конфіскації майна для погашення заборгованості. Процедура здійснюється у супроводі правоохоронців і для цього дозволу власника оселі не потрібно.


Близько трьох годин тривав рейд працівників КП «Бердичівтеплоенерго», державного виконавця та представнків ЗМІ по адресам містян, які заборгували значні суми за теплопостачання. Були вручені та залишені в дверях повідомлення, а учасники рейду запевняють, що він ще не останній, і наголошують на сплаті заборгованості, складанні договорів реструктуризації, аби не лишитися майна. На порозі – новий опалювальний сезон, і до кожної оселі приходитимуть платіжки за дану послугу. Тим, у кого ще й субсидії нема через борги, взагалі доведеться несолодко, бо платити прийдеться повну вартість теплопостачання, а це більше 1000 грн. щомісяця, які додаватимуться до попередньої заборгованості.


КП «Бердичівтеплоенерго» звертається до усіх бердичівлян з проханням своєчасного розрахунку за послуги та сплати у повному обсязі згідно нарахувань, аби не потрапити у боргову яму. А підприємству це, у свою чергу, дасть можливість стабільно розпочати опалювальний сезон, аби в домівках містян було тепло. Список боржників та суми боргів станом на жовтень місяць споживачі можуть побачити на сайті підприємства.

IMG 8085

IMG 8084

IMG 8087

IMG 8090

IMG 8093

IMG 8094

IMG 8095

IMG 8096

IMG 8099

IMG 8100

IMG 8102

IMG 8104

IMG 8105

IMG 8109

IMG 8112

IMG 8115

IMG 8118

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.