Перший тиждень прийому заяв на субсидії минув у Бердичеві непросто — РІО Бердичів

Середа, 27 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Перший тиждень прийому заяв на субсидії минув у Бердичеві непросто

 

Я заходив до управління праці та соціального захисту Бердичівської міської ради наприкінці вересня, коли там було тихо і безлюдно, і працівники завіряли журналіста, що повністю готові до очікуваного ажіотажу з початку жовтня та цілком до нього підготувались.

Цьогорік вони проявили ініціативу і вирішили записувати відвідувачів на певні дні і години, щоб їм не довелось довго чекати у черзі. Ми в газеті теж повідомляли про цю новизну та запрошували бердичівлян завчасно записатись на прийом, і багато хто такою можливістю скористався.


В подальшому ми планували прийти до управління на наступному тижні, коли ажіотаж трохи спаде, щоб розповісти про інші нововведення цього «субсидійного» сезону, але довелось робити це раніше.
Вже у п’ятницю до редакції завітала ціла делегація вкрай обурених бердичівлянок, які емоційно, не вибираючи слів, висказали все, що вони думають про субсидії, мера, Президента і депутатів. Коли емоції трохи вляглись, вдалось зрозуміти, що обурюються вони не стільки діями управляння праці, як діями працівників ЖЕКу №7, до яких їх відправили з «собезу» за новими довідками про склад сім’ї. Виявляється, що там паспортистки приймають не кожний день, а лише два дні в тиждень, і теж ввели «талончики» та встановили чергу, яку вистояти неможливо.


До речі, вони й не знали, що першого ЖЕКу давно немає, як і третього, п’ятого чи шостого, а спеціаліст, який приймає двічі на тиждень по вулиці Мостовій, теж відноситься до ЖЕКу №7. По телефону я дізнався, де приймають аналогічні спеціалісти цього комунального підприємства саме зараз, і деякі відвідувачки редакції погодились поїхати в філію на вулиці Раскової, щоб оформити довідку відразу. Ну, а я після таких відвідин поспішив до управління праці, бо зрозумів, що з об’єктивною інформацією звідти зволікати не варто.


В коридорі управління станом на пів шосту вечора п’ятниці у черзі стояло зо двадцять відвідувачів, які казали, що фотографувати потрібно було раніше, до обіду тут весь коридор був заповненим вщерть. Я став допитуватись людей, які стояли в черзі, чи є серед них такі, які записались на прийом завчасно, і саме тут з кабінету вийшла працівник, назвала прізвище, і одна з жіночок, яка стояла в кінці черги зайшла до приймальні. А інші підтвердили, що, дійсно, час від часу називають прізвища і люди заходять до кабінету без черги.


Керівник відділу субсидій, до якої я звернувся за роз’ясненнями, підтвердила, що людей, які записались завчасно на день та дату, особисто або по телефону викликають без черги на прийом до спеціаліста. Але розповіла вона ще й про те, що в управлінні здогадувались, що багато хто не зможе або не захоче записуватись завчасно, тому й розподілили працівників на прийомі так: три спеціалісти приймають за попереднім записом (за «талончиком»), а три спеціалісти приймають за «живою» чергою. Крім того, двоє консультантів проводять запис на нові дати і попутно надають консультації щодо необхідних документів, які потрібно мати прохачам субсидій.


Довідки про склад сім’ї нині вимагають лише від жителів приватного сектора, даних про яких немає у відділі, і то лише у тих, в яких цей склад змінився за останній рік або ж змінились інші параметри сім’ї (адреса, соціальний статус, діти підросли до 18 років, на роботу оформились інші мешканці оселі, а також ті, хто проживають за договорами найму житла).


Та найголовніше, на чому наголосила керівник відділу: тим мешканцям міста, які оформляли субсидію раніше і в яких не відбулось ніяких змін, НЕ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ НОВУ ЗАЯВУ НА СУБСИДІЮ. Їм перерахунок зроблять автоматично та надішлють повідомлення поштою НАПРИКІНЦІ ЖОВТНЯ. Раніше неможливо, тому що невідомо ще точну дату початку опалювального сезону, який може розпочатись 16 жовтня, а може й чотирнадцятого чи десятого. Це буде залежати від погоди та рішення виконкому, і лише потім розпочнеться розрахунок субсидій.


Таку ж інформацію підтвердила начальник управління праці і наголосила, що більшість управлінь в інших містах лише після офіційного оголошення початку опалювального сезону починають приймати заяви, а в Бердичеві вирішили робити це завчасно, щоб не створювати для людей черг та незручностей. Тож СПІШИТИ НЕ ТРЕБА, бо прийом заяв ведеться два місяці, і навіть тим, хто здасть їх в першій половині грудня, субсидія все одно буде нарахована з початку опалювального сезону.


Не знаю, чи допоможе вищевикладена інформація бердичівлянам приймати рішення, вирушати до управління стояти в чергу чи записуватись туди по телефону (черга «по талончикам» розписана до кінця жовтня), іти за довідками до ЖЕКу чи ОСББ, шукати в інтернеті бланк заяви та декларації чи просто нічого не робити і чекати, поки ажіотаж спаде, але знаю, що і на наступних тижнях ми будемо слідкувати за ситуацією з оформленням субсидій та повідомляти про всі її нюанси.

subsidii2

subsidii1

 

aloka

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.