«Бердичівводоканал» хоче підняти тариф на воду з 22 до майже 34 гривень — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

«Бердичівводоканал» хоче підняти тариф на воду з 22 до майже 34 гривень

Про це з поясненнями стосовно низької нині ціни на воду, подорожчання реагентів та неможливості купувати продукцію задарма на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради повідомив економіст МКП «Бердичівводоканал» Валентин Гаврилюк.

Спочатку заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук виступав зі світом про роботу відділів даного підприємства, потім більше години тривав розбір польотів по кожному з цих відділів, незадовільність їхньою роботою і накопичені борги населення. І ось після зауважень, питань і відповідей плавно перейшли до довгоочікуваного питання подорожчання тарифу на воду. Про це не так давно ЗМІ Бердичева вже писали, бо «Бердичівводоканал» оприлюднив намір підвищити тариф. Та тоді міська влада все заперечувала і зводила до того, що журналісти нагнітають обстановку і поширюють неправдиву інформацію.


І ось про подорожчання води прогнозовано заговорили на виконкомі, хоча як такого обурення серед присутніх навіть не виникло. Зате парадокс ситуації, напевно, дехто побачив у тому, що поки надворі збираються акції протесту проти ціни завищеної, на думку людей, ціни на воду невідповідної якості, тариф ще навпаки хочуть збільшувати.


Валентин Гаврилюк у своєму виступі наводив аргументи, чому виникає таке рішення про подорожчання. Причину він вказав таку, що продукція, яку підприємство закупляє для надання послуг, почала дорожчати. Це, в свою чергу, за словами економіста, призвело до того, що виникла необхідність проводити розрахунок економічно обґрунтованого тарифу. Починаючи з січня 2018 року був підготовлений пакет документів, які підприємство надало спеціально для перегляду вартості послуг. Як висновок, «Бердичівводоканал» вирішив просити, щоб послуга з централізованого водопостачання, яка зараз діє на підприємстві з ціною у 22,32 грн. з ПДВ, стала згідно розрахунку 31 грн. з ПДВ, і послугу з централізованого постачання холодної води, яка на підприємстві зараз становить за 1 куб.м 23,52 грн., за планом хотіли підняти до рівня 31,25 грн. В цьому тарифі, як було зазначено, закладена ціна, яка була прийняття КЕС на водовідведення – 8,34 грн.


Та на таких сумах виступаючий не зупинився, а додав, що у зв’язку з подорожчанням у липні хлору удвічі і доставки також, МКП «Бердичівводоканал» зробило перерахунки тарифу і 16 серпня, як ми вище зазначали, був поданий другий пакет розрахунків, інформацію про який міський голова назвав неправдивою. У ньому зазначено, що послуга з урахуванням усіх змін та цін має вже коштувати наступні суми: централізоване водопостачання – 32,52 грн. за 1 куб.м з ПДВ, послуга з постачання холодної води з використанням прибудинкових систем – 33,56 грн. за 1 куб.м.


Найбільше, вочевидь, звеселило висловлювання економіста про те, що громадськість розуміє ситуацію, що йде подорожчання, але не всі розуміють, що підприємство не може надавати послуги, закуповуючи продукцію, яка піднялась по вартості, у постачальників. Виникає питання: яка частина громадськості розуміє, якщо у соціальних мережах не зникають обурливі пости і фото бурої субстанції, а перед міською радою неодноразово влаштовують активісти, депутати та звичайні бердичівляни акції протесту? А от на аргумент виступаючого, що ніхто не хоче віддавати свою продукцію задарма або ж за півціни, відповів і сам міський голова, що, мовляв, судячи з боргів населення і пасивності юридичного відділу підприємства, «Бердичівводоканал» так і робить.


Далі Валентин Гаврилюк наголосив, що для стабільної фінансової ситуації підприємства варто переглянути тариф в межах економічно обґрунтованого і це дасть можливість розвиватися, бо мережі старі, їх необхідно змінювати. Але й тут Василь Мазур присадив виступаючого, кажучи, що за піднятий тариф вони мережі не відновлять, для цього міська влада працює над взяттям кредиту, бо якщо, мовляв, скажуть, що за рахунок підняття тарифу відремонтують мережі, то це буде обманом і нечесністю перед людьми. Також міський голова порадив організувати економічну діяльність на підприємстві так, щоб вирішити всі інші питання, а коли міська влада вирішить питання заміни мережі, то на підприємстві зменшиться втрата води, що вже покращить ситуацію, і кошти на ліквідацію прориву йтимуть менші.


Наостанок заступник міського голови Сергій Онофрійчук зачитав проект рішення, в якому роботу «Бердичівводоканалу» було визнано незадовільною. А керівникам структурних підрозділів рекомендовано посилити роботу з боржниками, вжити заходи щодо недопущення кредиторської заборгованості підприємства, вжити заходи щодо зменшення втрат питної води, посили роботу зі встановлення споживачам лічильників, провести оптимізацію персоналу та ефективно використати виділені з міського бюджету кошти. Ще одним із головних завдань стало термінове подання в тижневий термін схем заміни водонапірних мереж з запірною арматурою з переліком ділянок, протяжністю водогонів, їх діаметром та орієнтовною вартістю робіт для участі у конкурсі, про ми який ми вже повідомляли.

 

aloka

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.