Роздрукувати цю сторінку

Міський голова і заступник роздавали на горіхи відділам «Бердичівводоканалу»

Причому пройшлися по усіх можливих відділах, викликали до трибуни їх керівників, задавали питання і виписували мало не словесні догани за незадовільну роботу.

Хоча варто зазначити, що це було передбачено, бо незадоволення роботою виникали у заступника міського голови з питань ЖКГ Сергія Онофрійчука ще на засіданні адміністративної комісії, на якій він головував замість Михайла Гайчені, котрий був у відпустці. Тоді, побачивши колосальні борги бердичівлян за водопостачання і те, що водоканал ефективно з неплатниками не вирішує питання у плані судових позовів чи конфіскації майна, заступник міського голови уже запевнив, що здійснить візит на підприємство і розбереться.


Що і як було під час того візиту, знати не можемо, та от на засіданні виконкому розбір польотів було влаштовано. Виступаючи зі звітом про роботу МКП «Бердичівводоканал» Сергій Онофрійчук спочатку розповідав про пориви труб у Бердичеві, про те, скільки коштує одне його усунення, а це, між іншим, 500-3000 грн. Також було відмічено і про суми грошей, що були вкладені у підприємство з міського бюджету з 2002 року, - 46 млн. грн. Сказав заступник міського голови і приємні речі: про будівництво однієї з кращих фільтрувальних станцій в області, та працювати без зміни мережі водопостачання вона не може повноцінно, про капітальні ремонти 2-х дюкерів в мікрорайоні «Червона гора» та біля Костелу Босих Кармелітів, будівництво КНС в районі Рафінадного заводу і меблевої фабрики, чим усунули проблему стоків у річку. Було ще багато чого сказано позитивного, але без «але» про підприємство говорити, вочевидь, не можна, бо їх вистачає по вінця і розгрібати цю кашу доведеться вже новому директору – Миколі Ейсмонту. До речі, його, як і було обіцяно, представили на засіданні виконкому, запевняючи, що молодий, енергійний і амбіційний чоловік справиться з покладеними на нього обов’язками.


Та повернемось до тих таки «але». Борги у МКП «Бердичівводоканал» нікуди не поділись і нині це 3 млн. грн., з яких 600 тис. грн. – за електроенергію і решта – зарплатня, податки, збори тощо. Немалий вплив на це мають і борги населення, яких назбиралось вже на 4,4 млн. грн. і 2,1 млн. грн. з них – це борги тих бердичівлян, які не мають в оселях вузлів обліку. Після цих цифр і почав висловлювати своє обурення заступник міського голови, мовляв, якби робота з боржниками була не на словах, а позовами до суду і конфіскацією майна, то підприємство не мало б боргів і не працювало б у збиток, не виплачуючи зарплатню працівникам по 2 місяці. А борги, і адмінкомісія це неодноразово показує, у деяких сягають і вище 10 тисяч, і 20 тисяч, бо вони роками не платять, і договорів реструктуризації було укладено лише 200, що аж ніяк не покращує ситуацію.


Міський голова порадив юридичному відділу ще й звернути увагу на «блатних» у місті, які теж мають борги, і на тих, хто тримає кафе-ресторани, бо використання води там має бути немале, а платять чомусь вони небагато. Також додав мер і те, що кількість працівників на підприємстві можна і зменшити, але щоб їм платили більшу зарплатню, бо робота нелегка, а отримують люди за неї мінімальну зарплатню і ту з затримкою.


Та, напевно, найгарячішим стало обговорення питання відключення боржників від послуги водопостачання, особливо тих, хто роками не платить і має вже захмарні суми, та юрист МКП «Бердичіводоканал» зауважив, що згідно законодавства вони не мають права втручатися в каналізаційну систему і їх можуть оштрафувати самих. Василь Мазур і Сергій Онофрійчук порадили працівникам з’їздити у відрядження в інші міста, які таку процедуру виконують, та подивитись, як це робиться. Крім того, головний інженер підприємства повідомляв, що у разі заключення договору з Дніпром про припинення каналізування в багатоквартирних будинках фахівець з цього міста з обладнанням приїде до Бердичева, навчить, як відключати боржників, і тоді розпочнеться боротьба з неплатниками.


Як воно буде, покаже час, проте вже сьогодні міська влада наказує МКП «Бердичівводоканал» шукати усі можливі шляхи боротьби з боржниками, бо постійне фінансування підприємства за рахунок міського бюджету не є виходом із ситуації і треба вже гайки підкручувати. А як показує звіт бухгалтера водоканалу, дохід складає 2,5 млн. грн., а використовується на реагенти, ліквідацію поривів та інше 2,8 млн. грн. Плюс ще й субсидія вплинула, бо невикористану різницю водоканал повернув у бюджет, а це – 4,5 млн. грн., що неабияк шокувало начальника фінансового управлінння Бердичівської міської ради Аллу Пацату, яка не могла зрозуміти, як можна було не використати і повернути такі кошти. А тим часом працівникам водоканалу виплатили зарплатню лише за липень місяць і то у розмірі 1000 грн.

IMG 7917

IMG 7919

IMG 7921

IMG 7927

IMG 7928

aloka

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук