Тепер в Бердичеві точно вже ніхто не буде страхувати нерухомість — РІО Бердичів

Вівторок, 23 Липня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Тепер в Бердичеві точно вже ніхто не буде страхувати нерухомість

12 вер. 2018 Олександр Доманський

Такий висновок можна зробити після вчорашньої наради у міськвиконкомі, та й взагалі з усієї епопеї латання дір після минулорічного градопаду.

Нагадаємо, що 21 вересня в Бердичеві сталось стихійне лихо у вигляді дощу з великим градом, який був розміром більше курячого яйця. Град легко пробивав шифер та ондулін на покрівлях, встояли лише металеві дахи.
Відразу після цього міська влада та сільські ради постраждалих сіл почали збирати заяви від громадян щодо відшкодування збитків та просити в області і держави допомоги. Після коротких підрахунків вийшли на цифру 70 мільйонів гривень, які необхідно на ліквідацію наслідків для громадян та комунальних установ. Щоб оголосити таку подію лихом регіонального рівня, довелось швидко складати кошториси на ремонти покрівель громадського сектору та багатоквартирних будинків.


На термінову ліквідацію виділили кошти з міського та обласного бюджету та подали документи до уряду про більшу допомогу. Завдяки лобістським зусиллям міського голови, народного депутата та голови ОДА, в яких сьогодні є непогані особистісні зв’язки з найвищими посадовцями, вдалось добитись виділення близько 40 мільйонів гривень з державного бюджету.
Але прийшли вони в місто дуже пізно, в середині грудня, а вже в кінці грудня невикористаних 20 мільйонів забрали назад в держбюджет. З початком року ті ж самі лобісти знову почали епопею повернення грошей назад в Бердичів, адже деякі об’єкти розпочали ремонтувати і залишили на півдороги, до деяких взагалі ще не приступали.


І лише нещодавно ця епопея завершилась позитивно, в серпні з’явилась на світ постанова уряду про виділення коштів, і десь на днях в.о. міністра фінансів підписала розпорядження про направлення цих коштів до Бердичівського казначейства.


Як сказав міський голова, через день-два кошти таки мають бути на рахунках казначейства, тому і зібрали в міськвиконкомі всіх людей, зацікавлених в тому, щоб на цей раз вже жодної копійки назад не забрали.
В постанові вказані конкретних 63 об’єкти, на які мають бути використані кошти: 8 ОСББ, 8 об’єктів управління освіти, 37 будинків ЖЕКу №7 та 10 будинків «Житлоремексу-2». В ході наради ще раз перевірили, що у всіх відповідальних осіб є попередні угоди з підрядниками, які мають виконувати роботи, та з суб’єктами технічного нагляду, на яких лежить чимала відповідальність. Бо після використання першої частини допомоги відразу ж була перевірка рахункової палати використання державних коштів.


А до чого ж тут страхування? Та до того, що в аналогічній ситуації в якійсь західноєвропейській чи північноамериканській країні відшкодуванням завданих збитків займаються страхові компанії, а не державні чи федеральні бюджети. Це добре, що в Бердичеві знайшлись такі лобісти, які дотиснули урядовців і по знайомству отримали гроші, а що буде наступного разу, коли таких друзів не буде?
Негласно з міськвиконкому місцевим страховим компаніям порекомендували «скористатись моментом» та провести роботу по добровільному страхуванню нерухомості жителів та організацій, але на нараді перед широким загалом жодного разу не прозвучали подібні рекомендації. Тож у людей немає жодної мотивації страхуватись після того, як їм по десятку разів телефонували і просили забрати шифер, який їм вже й був не дуже потрібним…

IMG 7347

IMG 7348

IMG 7349

IMG 7351

IMG 7352

Відео

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.