Доки в Бердичеві «мудрують» виконком з водоканалом, з останнього тікають люди — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Доки в Бердичеві «мудрують» виконком з водоканалом, з останнього тікають люди

07 серп. 2018 Олександр Доманський

Ще раз уточню заголовок: «люди тікають не виконкому, а з водоканалу». Так, минулого тижня звільнилось п’ять досвідчених працівників, яким урвався терпець третій місяць безкоштовно працювати.

Та й працювали вони не у світлих затишних кабінетах, як у виконкомі, а в майстернях, насосних станціях чи на нескінченних поривах водогонів. Їм набридло борсатись в багнюці і фекаліях та ще й вислуховувати претензії жителів щодо відключення та якості води. Тим більше, що зараз в Бердичеві є десятки місць, де з радістю візьмуть на роботу електрика, сантехніка чи бульдозериста. Родина не хоче слухати розповіді, що колись зарплату таки заплатять, хочуть їсти, пити і вдягатись вже сьогодні, а не колись.


Як ми вже писали, директор водоканалу теж звільнився кілька тижнів тому, тому й розпитати когось детально про проблеми підприємства журналісти не мали можливості, хоча й з того, що по крупинках розказали інші працівники, вимальовується невтішна картина.
Однією з причин проблем комунального підприємства, напевно, стали неузгоджені дії представників міської ради та виконавчого комітету, керівництва водоканалу та підприємства, яке нині очищає каналізаційні стоки міста, – ТОВ «КЕС».


Задля накопичення фінансових ресурсів, необхідних для реконструкції очисних споруд «КЕС», 5 квітня 2018 року було прийнято рішення Бердичівського виконавчого комітету № 95 про збільшення тарифу на водо очистку для всіх споживачів міста. Але, якщо з бюджетними установами та суб’єктами бізнесу у «КЕС» були окремі договори на очистку каналізаційних вод, то для розрахунків населення вартість очистки входила в основний тариф водоканалу.
Та для управління праці, яке проводить нарахування житлових субсидій, та для казначейства, яке їх оплачувало, формулювання тексту рішення було неприйнятним. Воно, по суті, змушувало «КЕС» укладати з кожним абонентом водоканалу окремий договір на очистку стічних вод (схоже на ситуацію, коли з тарифу на утримання житла вивели вивезення та утилізацію сміття). Але це привело б до подальшого зростання тарифу, адже потребувало б створення окремої абонентської служби, створення особових рахунків, виписки і рознесення окремих квитанцій і т. д., і т. п.


Тоді, 20 квітня, прийняли інше рішення №117, в якому на кілька слів змінили формулювання: «замість слів «…послуги з очистки стічних вод» читати «…послуги з централізованого водовідведення (очистка стічних вод)».
Але в абонентському відділі водоканалу не стали чекати додаткових рішень, на основі першого вони отримали наказ виставляти вже у травні рахунки для споживачів води без врахування тарифу на очистку стічних вод 8, 34 грн, тобто лише 11,36 грн. – за воду і 3,61 – за транспортування стоків. В червні ситуація повторилась.


А ось в липні було прийнято ще одне рішення виконкому №230 від 19 липня, яким ще раз змінили формулювання, і воно, нарешті, задовольнило всіх учасників процесу та, по суті, повернуло процедуру нарахування плати за воду на колишні позиції.


Після цього на сайті водоканалу з’явилось повідомлення про те, що до липневих рахунків людям буде донараховано плату за очистку стічних вод, яку не брали в травні і червні. А в абонентському відділі кількість скандалів збільшилась на порядок. Люди не могли зрозуміти, чому їм за щось донараховують оплату. І навіть якщо у відділі люди себе вели більш-менш коректно, то вже на сторінках «Фейсбуку» могли дозволити собі зовсім не такі коректні висловлювання. В кількох сотнях коментарів писали і про тарифи, і про воду, і про керівництво все, що тільки на думку спадало. Найрадикальніші закликали йти на водоканал штурмом, перекривати дороги і т.д., і т.п. Інші ж пропонували дочекатись наступних виборів та обрати інших депутатів і міського голову.
Хто правий, а хто ні, і, найголовніше, чи буде в нас вода в кранах, побачимо вже незабаром…

vodokanal 1

vodokanal 2

Відео

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.