Під Бердичевом вже розпочалось спорудження сонячної електростанції. ФОТО — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Під Бердичевом вже розпочалось спорудження сонячної електростанції. ФОТО

Ми вже не раз писали про те, що біля об’їзної дороги, на земельній ділянці площею 20 гектарів планується збудувати сонячну електростанцію. Товариство з обмеженою відповідальністю «Ганська СЕС» отримало в оренду цю ділянку більше п’яти років тому. За цей час змінилось кілька власників компанії і ще більше її директорів. Прокуратура намагалась розірвати договір оренди за затримку сплати оренди, військові намагались відсудити ділянку, як частину колишнього Низгірецького полігону, але засновники вперто йшли до своєї мети.

Лише кілька місяців тому вони нарешті знайшли фінанси на спорудження електростанції. «Вкластися» в проект вирішили порівну датська компанія Better Energy A/S та Норвезька неурядова організація НЕФКО.


На будівельному майданчику тепер киплять роботи з планування території, її обгородження, риття дренажних канав, монтаж кабельного господарства по периметру. Вже незабаром розпочнуться роботи з монтажу безпосередньо сонячних панелей.


На першому етапі сонячна електростанція потужністю 6,4 МВт буде складатися з близько 19 700 окремих фотоелектричних модулів. При цьому до кінця 2018 року планується збільшити потужність станції до 19 МВт.


НЕФКО і Better Energy A / S інвестують в проект по 3,3 млн євро. Розрахункова продуктивність станції становить 6 660 МВт * год на рік, що дозволить забезпечити понад 1000 будинків зеленої електроенергією. При цьому викиди CO2 скоротяться приблизно на 5 500 тонн на рік.


«Наша мета - виробляти доступну сонячну енергію на благо споживачів і всього населення України. Успішна реалізація цього пілотного проекту відкриє можливості для залучення ще більшої кількості інвестицій в економіку України та Житомирської області, принесе чисту енергію і призведе до довгострокового процвітання країни », - говорить Марк Аугустенборг Одум, Виконавчий віце-президент Better Energy.


«Ми дуже раді співпрацювати з Better Energy в Україні, оскільки ця данська компанія має великий досвід фінансування і будівництва сонячних установок по всьому світу», - каже Бу Нюхус, Старший менеджер з інвестицій НЕФКО.


Better Energy - незалежна компанія-виробник сонячної енергії, залучена в розробку і будівництво сонячних парків в Данії, Нідерландах, Польщі, Швеції та Україні. Загальна потужність всіх установок компанії складає більше 160 МВТФ, в даний час понад 3500 га знаходяться в стадії розробки. У 2017 році на території Західної Ютландії Better Energy завершила будівництво третього за величиною сонячного парку в Данії, а також поставила більше 85% обладнання для великомасштабних сонячних проектів в країні. Загальна потужність об'єктів, розроблених в Україні місцевим партнером проекту, ТОВ «Ганська СЕС», становить 60 МВт.

IMG 6821

IMG 6822

IMG 6823

IMG 6824

IMG 6825

IMG 6826

IMG 6827

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.