Як бердичівляни будуються на Елінгу — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

Як бердичівляни будуються на Елінгу

В 2013 році майже 300 бердичівлян отримали земельні ділянки для будівництва і обслуговування житлових будинків в районі Елінгу. Тоді люди збирали документи, носили гори довідок, брали участь в розіграші і раділи, коли отримували позитивне рішення.


Потім вони платили гроші за оформлення цих земельних ділянок і, врешті-решт, майже всі їх таки оформили протягом двох років.
Пройшло п’ять років від того історичного найбільшого в Бердичеві розіграшу земельних ділянок, а на тих земельних ділянок збудовано від сили 10 будинків в різній ступені готовності в різних масивах.
Ще з десяток ділянок їх законні власники спромоглись обгородити парканами, а на більшість майбутніх домоволодінь їх отримувачі, мабуть, лише приїздили і дивились.
Колись підприємці пропонували створити на цих землях житловий кооператив і освоювати їх поступово з жорсткими часовими рамками, але міський голова на це не пішов. Він вирішив роздати землі всім бажаючим. На жаль, не всі, хто бажали будуватись, змогли розпочати це робити.
Це колись людям, які переїздили з сіл до міста, реально не було де жити, вони нашвидкуруч ліпили якісь «времянки», заселялись, а вже потім роками будували більш пристойні будинки. На сьогодні такої тенденції вже немає. В місті тисячі пустих квартир і будинків, які здаються або продаються, часто не дуже вже й дорого.
Прогнозувати розвиток приватних садиб на Елінгу сьогодні навряд чи хтось візьметься, хоча п’ять років тому оптимістично заявляли, що тут незабаром буде найкращий мікрорайон міста. Скоріш за все, той десяток будинків, який може буде добудовано протягом ще кількох років, візьмуть курс на повну автономізацію (свердловина, сонячні батареї і дров’яне опалення), і лише тоді з’явиться шанс, що там хтось поселиться. Дороги, комунікації, сусіди - все це стане для них стане недосяжною мрією. Хоча, комусь може й сподобатись жити таким собі відлюдником в місті.

Олександр Доманський

P.S. Колись давно в Німеччині бачив, як виглядає підготовлений до продажу масив земельних ділянок: поле, розбите на квадрати АСФАЛЬТОВАНИМИ дорогами, і до кожної ділянки під землею прокладено електрику, газ і воду…

karta eling

kadastrova karta

Eling4

Eling5

Eling6

Eling7

Eling8

Eling9

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.