На Гришківецькому кладовищі забиратимуть зайняті наперед ділянки для поховань — РІО Бердичів

Четвер, 21 Березня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

На Гришківецькому кладовищі забиратимуть зайняті наперед ділянки для поховань

«Весняний день – рік годує», - так зазвичай кажуть про нинішню пору року. Адже, якщо весною не посіяти чи не посадити, то не буде що восени збирати. Але, з появою в нашому житті супермаркетів, де овочі, фрукти, крупи чи м’ясо з’являються незалежно від примх погоди чи пори року, все помінялось.  Тепер  менше містян та й жителів приміських селищ переймаються городами чи садками, вони краще травичку посіють чи кущики вічнозелені.

Асенизатор

Але є справа, яка весною єднає в Україні і жителів сіл, і жителів міст та селищ. Поодинці і сім’ями вони приходять чи приїздять на кладовища, де поховані їх близькі та рідні щоб прибрати на могилках. До провідної неділі ворота кладовищ не зачиняються ні вдень, ні ввечері, бо всі хочуть встигнути до свята прибратись.

Ось і на Гришковецькому кладовищі зараз щодня десятки і сотні людей щось копають, гребуть чи фарбують. Кілька років тому селищна рада встановила на кладовищі ошатну огорожу, а в цьому році за рахунок селищного бюджету заасфальтували центральну алею кладовища, адже у дощову погоду грунтові стежки тут перетворювались тут подекуди на багнюку.

А минулого четверга депутати селищної ради на додачу до свого рішення про благоустрій кладовища вийшли ще й на суботник, щоб власними руками прибрати території загального користування поблизу кладовища.

Дружний депутатський десант на чолі з селищним головою Іреною Лісовою очистив від сміття територію автостоянки перед кладовищем та ділянки, на які люди зносили сміття від могилок. А ще пройшли вздовж дороги по посадці та позбирали сміття, якого зі сходом снігу виринає на поверхню  дуже багато.

Більшість могилок на кладовищі люди вже поприбирали, але є деякі неприбрані не тільки могили, але й місця, які люди, так би мовити, позаймали наперед. Тут же, на імпровізованій нараді депутати прийняли рішення забирати такі неприбрані місця, тобто, хоронити туди чергових небіжчиків, адже Гришківецьке кладовище вже переповнене, людей ховають переважно на Дмитрівському. То ж, хто не прибирає зайняті ділянки, не зможе розраховувати на те, щоб бути похованим біля близьких та рідних.

Обговорили також і питання збору грошей під час недільних святкувань на утримання кладовища, але тут до згоди поки що не дійшли. По нашому законодавству останні два метри даються людині безкоштовно, а утриманням кладовищ займаються місцеві органи влади. Хоча за кордоном, і навіть уже й у нашій країні існують приватні кладовища, де кожна послуга має свою ціну.

subot5

subot2

subot7

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.