«Кошти бюджету Бердичева не призначені для роботи на унітаз», - заступник міського голови Сергій Онофрійчук — РІО Бердичів

Понеділок, 1 Червня

  • Бердичівський Базар

«Кошти бюджету Бердичева не призначені для роботи на унітаз», - заступник міського голови Сергій Онофрійчук

Таку фразу серед десятка інших заступник міського голови випалив під час роздачі на горіхи керівникам комунальних підприємств Бердичева, яких запросила міська влада на засідання адміністративної комісії. Оскільки щоразу на таких засіданнях піднімають питання боргів населення за надані цими структурами послуги, їхню несплату та вплив цього на міський бюджет, Сергій Онофрійчук вирішив долучити до обговорень і безпосередньо тих, кого це не менше стосується.

Звісно, на кожних засіданнях адмінкомісії є присутніми працівники ЖЕКів, водоканалу, теплоенерго, управління праці і соціального захисту населення, які повинні надавати пояснення по тому чи іншому боржникові, про термін заборгованості і причину несплати. Проте не завжди і не всі можуть повністю з цим справитись, як вважає заступник міського голови. Тому на цьому засіданні він влаштував розбір польотів керівникам 4-х структур, вказуючи, що якщо працівник структури приходить на адмінкомісію і не є компетентним у даній ситуації, не володіє інформацією, то нехай приходять самі очільники підприємств, бо це не повага і до самої комісії, і до процедури її проведення.


Далі заступник міського голови нагадав іще раз, що ситуація з фінансуванням у місті дуже важка. Кошти з міського бюджету то виділяються частково, але служби працюють не на повну силу і не так, як це було раніше. Кілька років тому подавалися неплатники до суду, а нині з боргами цими ситуація плачевна. До суду комунальні структури можуть подати позов за останні три роки заборгованості, але Сергій Онофрійчук навіть не дав цю фразу керівнику одного з комунальних підприємств договорити і додав, що згідно законодавства, уся це є свідомим нанесенням збитку структурі бездіяльністю її працівників, адже, не подаючи позов до суду, комунальне підприємство фактично дає право боржнику не платити, а списати всі борги, починаючи до 2014 року. «Задаємо питання до працівників: навіщо ви там працюєте? Відповідь від них була така, що не дають вказівок керівники, не дають кошти для оформлення позовів. Так давайте ми тоді внесемо зміни до законодавства, що при відсутності грошей просто списуватимемо борги. А коли ви були у того боржника останній раз? Не були зовсім, і це не є робота», - пояснював заступник міського голови.


Хоча на цьому напруженому засіданні адмінкомісії звучали не лише нарікання, але і похвала ЖЕКуН №7, які, незважаючи на чималі проблеми із заробітними платами та інше, по роботі з боржниками працюють добре, а після розгляду на комісії протоколів ці борги бердичівляни погашають. Ще одним питанням до керівників стало й те, скільки разів за останній рік-два вони проводили рейди. Але про це і про інше розповісти у комунальних підприємств буде шанс на виконкому, де вони виступатимуть з традиційними звітами про свою роботу. Поки ж на їхню адресу звучало нарікання, що якщо структури не проконтролюють факт попередження та пропозиції боржникам укладати договори реструктуризації задля погашення боргів, будуть зроблені відповідні висновки. «Ви розумієте, що це ваші кошти, це ваші заробітні плати і нема чого ходити в міську раду просити гроші. У вас тарифи економічно обгрунтовані, вам варто лише працювати та заробляти, а завдання міської ради – допомогти вам у технічному плані, але не на заробітні плати. Кошти міського бюджету не призначені для роботи на унітаз. Вони мають йти на модернізацію, капітальний ремонт, придбання техніки. Проїдання міського бюджету на зарплатню не буде», - пояснив Сергій Онофрійчук.


Як доручення членів адмінкомісії і міського голови, було настійно рекомендовано максимально організувати роботу кожної структури, долучати по бажанню ЗМІ згідно укладених угод і висвітлювати в них свою діяльність. Крім того було зазначено, що варто постійно проводити фінансовий аналіз підприємства, стимулювати служби через керівника активніше працювати з боржниками, абонвідділам - ефективно працювати в напрямку інформування і юристам - безпосередньо допомагати працівникам у цьому. Наприкінці заступник міського голови дав ще раз зрозуміти, що заробітні плати працівників і керівників комунальних підприємств сидять у боржників, порадив максимально посилити роботу з ними та готуватися до звіту на виконкомі.

 

 

kolibris robota

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.