Оксана Окунєва та Юрій Крімаренко - переможці «Меморіалу Віталія Лонського» — РІО Бердичів

Понеділок, 30 Березня

• buhoblik800

Оксана Окунєва та Юрій Крімаренко - переможці «Меморіалу Віталія Лонського»

Традиційне свято краси, мистецтва та спорту - ХХІІІ Міжнародні змагання зі стрибків у висоту «Меморіал Віталія Лонського» - відбулися у Бердичеві. Цього року, щоб позмагатися за перемогу у цих престижних змаганнях, прибули найкращі спортсмени з України, Грузії та Індії. Змагання відбувалися серед юнаків, дівчат, жінок та чоловіків.

У змаганнях юнаків та дівчат, що відбулися у ранковій програмі, спортсмени порадували високими результатами. Особливо це стосується дівчат у категорії 15-16 років. У цій категорії перемогу з новим юнацьким рекордом України 184 см здобула представниця Вінниці – Олена Жмур. Що стосується виступів бердичівських спортсменок, то у цій категорії друге та третє місце зайняли Аліна Подольчук та Юлія Шатохіна. Серед дівчат 12-13 років перемогу здобула наша землячка Олександра Пушкарук з результатом 145 см. А серед юнаків у категорії 12-13 років перемогу здобув бердичівлянин Віктор Кравчук з результатом 165 см, серед юнаків 14-15 років також перемогу здобув наш земляк Дмитро Гуменний з результатом 170 см. Серед юнаків 15-16 років перемогу з результатом 205 см отримав Антон Мокряк з Кіровограду.

Перед початком змагань у жінок відбулася церемонія відкриття турніру, у якій взяли участь міський голова Бердичева Василь Мазур, начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації Світлана Гресь, заступник голови Житомирського обласного відділення Національного Олімпійського комітету Леонід Самунь, помічник народного депутата України, головного спонсора змагань Олександра Ревеги Віталій Березовенко, головний тренер збірної України зі стрибків у висоту В’ячеслав Тиртишник та рекордсмен світу зі стрибків у висоту Рудольф Поварніцин з Києва. Після виступів усіх учасників церемонії відкриття Василь Мазур вручив букет квітів дружині Віталія Лонського – Еммі Глібівні.

По завершенню офіційної церемонії розпочалася основна частина змагань – стрибки серед жінок та чоловіків. Слід відзначити, що цього року і у жінок, і у чоловіків був дуже сильний та престижний склад учасників. Першими, вже традиційно, розпочали жінки. Серед одинадцяти спортсменок-учасниць були двоє з-за кордону. Грузію представляла Валентина Ляшенко, а Індію – Сагана Кумарі. Цього року вперше за багато років Бердичів не був представлений у жіночій програмі турніру.

Змагання відбувалися досить цікаво, захоплююче та напружено. За підсумковими результатами змагань, гостя з Індії Сагана Кумарі з результатом 179 см зайняла підсумкове п’яте місце. Друге місце вперше за всю історію турніру здобули відразу три спортсменки, які підкорили однакову висоту 183 см: Валентина Ляшенко з Грузії, Ірина Геращенко з Києва та Юлія Чумаченко з Миколаєва. Перше місце з результатом 190 см посіла спортсменка з Миколаєва, лідер збірної України Оксана Окунєва.

За перемогу у «Меморіалі Віталія Лонського» серед чоловіків змагалися тринадцять спортсменів, серед них – дванадцять спортсменів з України та один з Грузії – Зураб Гагачурі. Двоє спортсменів були господарями змагань – це бердичівляни Олександр Баранніков та Юрій Крімаренко. Також цього року прибув на змагання і один із провідних спортсменів світу Андрій Проценко з Херсону, його особистий рекорд 240 см.

За підсумковими результатами змагань, гість з Грузії Зураб Гагачурі зайняв п’яте місце з результатом 223 см. Андрій Проценко виступив гірше, ніж очікували від нього фахівці, не потрапивши навіть до трійки призерів, зайнявши четверте місце з результатом 226 см. Третє місце з особистим рекордом 226 см здобув вихованець Ігоря Лонського, бердичівлянин Олександр Баранніков. А переможця змагань вперше в історії визначали через повторні стрибки, адже у Дмитра Яковенка з Кіровограду і нашого земляка, бердичівлянина Юрія Крімаренка були однакові результати. У підсумку, взявши планку на висоті 227 см, Юрій Крімаренко став переможцем змагань, а Дмитро Яковенко зайняв друге місце.

Завершився «Меморіал Віталія Лонського» церемонією нагородження переможців та призерів змагань. Нагородження проводили міський голова Василь Мазур, помічник народного депутата України Олександра Ревеги Віталій Березовенко, головний тренер збірної України зі стрибків у висоту В’ячеслав Тиртишник, головний суддя змагань Семен Донський та рекордсмен світу зі стрибків у висоту Рудольф Поварніцин.