Ольга Юшкевич (Босак): «Рух – це здоров’я! Будьте активними» — РІО Бердичів

П'ятниця, 26 Лютого

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Ольга Юшкевич (Босак): «Рух – це здоров’я! Будьте активними»

Легка атлетика - один із видів спорту, який найбільше розвивається у Бердичеві. У Бердичівському ліцеї-інтернаті спортивного профілю з юними легкоатлетами працює талановитий тренер Ольга Юшкевич (Босак).

Ольго, розкажи про себе, як ти взагалі потрапила у спорт та чому обрала саме легку атлетику?

Якщо коротко, то мені 26. Виховую доньку (Ліза), якій вже 3 рочки. В дитинстві ким тільки не мріяла стати, але так склалось, що стала тренером з легкої атлетики. У спорт мене привів вчитель з фізичної культури Байдик Василь Андрійович, я була ще геть маленькою дівчинкою, мені було 10 років.

Що скажеш про свого першого тренера?

Моїм першим тренером був заслужений тренер України з легкої атлетики Олександр Васильович Гаврилюк, і я дуже вдячна йому за все. Він дав мені гарну базу, привив любов до легкої атлетики, завжди подобався його підхід до дітей, він міг знайти підхід до кожного. Люблю і поважаю його працю.

Чи пам’ятаєш свої перші змагання і який там показала результат? Якими були твої найбільші досягнення у легкій атлетиці?

Чесно кажучи, я не дуже пам’ятаю свої перші змагання тому, що була геть дитиною. Мені було років 10, коли ми взимку поїхали в м. Житомир на Новорічні старти і я пам’ятаю як бігла 60 метрів і була навіть в призах тому, що приїхала додому з подарунком (цукерками).

З 2013 року я тренувалась у заслуженого тренера України Мельничука В’ячеслава Михайловича у м. Вінниці. Під його керівництвом виконала норматив кандидата у майстри спорту з бігу на 400 метрів з особистим результатом 55,00 секунд. Я не завжди бігала 400 метрів, починала я свій усвідомлений шлях у легкій атлетиці з 800 метрів (найкращий час - 2,14 хвилин), але з часом разом з тренером вирішили обрати основною дистанцією 400 метрів, в які я закохана і досі. Але, напевно, улюбленим моїм видом в легкій атлетиці була все таки естафета 4 на 400 метрів, де був присутній командний дух, азарт і робилось все можливе й неможливе задля перемоги. У складі команди Вінницької області разом з дівчатами стали рекордсменками області з бігу 4 на 400 метрів з результатом 3:42.68.

Коли відчула поклик стати тренером з легкої атлетики та яку маєш освіту?

Після 9 класу я вступила до Бердичівського педагогічного коледжу, де по закінченню навчання стояв вибір про вступ до ВУЗу, і, напевно, як у більшості спортсменів вибір був очевидний. Я вступила до Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, де отримала диплом магістра (кваліфікація “Викладач фізичного виховання. Тренер з обраного виду спорту”). Чесно кажучи, коли навчалась не бачила себе у тренерській діяльності, але декрет змінив моє життя. Після народження доньки, коли почала приводити себе у форму, спостерігати за роботою тренерів на стадіоні, іноді допомагала дівчатам у виконанні якихось вправ, мови про повернення у професійний спорт не було взагалі, але в той момент я задумалась про те, що залюбки б працювала з дітьми (певно, материнський інстинкт зіграв своє, хоча я завжди любила дітей, ще до появи своєї).

У вересні 2020 року у Бердичеві запрацював Бердичівський ліцей-інтернат спортивного профілю, де ти працюєш тренером, що скажеш про своїх вихованців?

У травні місяці минулого року мені повідомили, що у Бердичеві з 1 вересня 2020 року має розпочати свою діяльність спортивний ліцей-інтернат, і мені запропонували роботу тренером з легкої атлетики, де на даний період я і працюю в парі з В’ячеславом Олішевським Про наших вихованців скажу: наполегливо йдуть до своїх мрій, можливо, не всі стануть великими спортсменами, але дисципліна, стресостійкість та бажання йти до кінця ніколи не завадять у житті. Деякі діти прийшли від інших тренерів з легкої атлетики, тому з ними легше працювати, а деякі учні з інших видів спорту, але в ліцеї обрали спеціалізацію «легка атлетика». З ними, звісно, важче, але немає нічого неможливого.

І, на завершення, які плани на майбутнє?..

Перш за все, розвиватись самій, як тренеру, мені є ще чому вчитись і до чого рости. Звичайно, хотілось би щоб більше дітей брали активну участь розвитку легкої атлетики нашого міста, і щоб батьки не боялись віддавати дітей до спортивних секцій. Рух – це здоров’я, будьте активними! Ну і, можливо, ще зустрінемось на доріжці, не лише у якості тренера...

Ushkevich1

Ushkevich2

Ushkevich3

 

Відео

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.