Олександр Подгорчук: «Наші команди беруть участь у всіх офіційних змаганнях» — РІО Бердичів

Олександр Подгорчук: «Наші команди беруть участь у всіх офіційних змаганнях»

30 січ. 2020 Максим Железницький

З директором Дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) Бердичева, головою Бердичівської міської федерації футболу Олександром Подгорчуком ми зустрілися традиційно наприкінці року, щоб підсумувати 2019 рік.

Підсумки першої половини 2019 року (друга частина сезону 2018/2019)

Традиційно, ДЮСШ міста Бердичева охоплює всі вікові категорії дітей, починаючи з першого і по одинадцятий клас. Також займається група дівчат. Ми тренуємося у всіх можливих місцях для проведення занять: стадіонах, спортивних залах та майданчиках. Наші команди беруть участь у всіх офіційних змаганнях в Житомирській області, а також у всеукраїнських змаганнях – «Шкіряний м’яч» та Дитячо-юнацька футбольна ліга України.

Що стосується Чемпіонату Житомирської області, то у сезоні 2018/2019 році у нас брали участь команди 2003 та 2005 років народження серед восьми найсильніших команд області. Команди зіграли два кола і виступили достойно. Юнаки 2003 року народження (тренер – Сергій Копитко) зайняли четверте місце, а юнаки 2005 року народження (тренер –  Ігор Шумило) посіли друге місце. Наші команди грали у добротний футбол. І, паралельно, у Першій лізі грали команди 2004 (тренер – Ігор Лисюк) та 2006 (тренер – Володимир Креденцер) років народження, тобто на рік молодші, які також вийшли у фінальну стадію змагань. Їх головним завданням було награвання складу на основний сезон 2019/2020.  Вони свої задачі виконали, діти отримали достатньої ігрової практики.

Також був проведений Чемпіонат Житомирської області серед юнаків 2007 та 2009 років народження, в якому участь брали підопічні Анатолія Гуменюка та Сергія Копитка відповідно. Також у іграх брали участь на рік молодші спортсмени 2008 та 2010 років народження, вихованці Юрія Свірського та Ігоря Шумила.  Команди не потрапили у призові місця, але грали достойно. Підкреслю: головне те, що діти беруть участь у змаганнях, грають та вдосконалюють свою футбольну майстерність.

У розіграші «Шкіряного м’яча» команда НВК №10 (юнаки 2008 року народження) посіла перше місце в області, а три решти вікових групи посіли призові місця. Ці команди брали участь у змаганнях завдяки вихованцям нашої школи, команди складені на базі загальноосвітніх шкіл, але це більше наші вихованці, які безпосередньо навчаються у цих школах. Ми завжди йдемо назустріч, допомагаємо освітянам виставляти команди і дуже приємно, що в 2019 році команда 2008 року народження посіла в Житомирській області перше місце. Вони грали у всеукраїнських зональних змаганнях, отримавши у подарунок футбольну форму, м’ячі та інші подарунки.

Новий сезон 2019/2020

Вісім наших команд беруть участь в офіційних змаганнях. Завершилося перше коло, основні чотири категорії претендують на призові місця.

Що стосується дівчат, то є середня та молодша вікові категорії (тренер – Ігор Лисюк), саме головне, що вони є і вони займаються, є проблеми з набором, тому що це нестабільна категорія вихованців, з ними дуже важко, але цікаво працювати. Вперше за останні роки команда бере участь у Чемпіонаті України з футзалу. В грудні минулого року дівчата вийшли в наступний етап змагань і будуть грати серед шістнадцяти найсильніших команд України по 2007/2008 роках народження наприкінці лютого цього року.

Є проблема з місцем проведення занять, довго не відкривався великий спортивний зал і у військовій частині прийнято рішення передати великий зал під заняття легкою атлетикою. Я не проти, нехай усі займаються спортом, але справа в тому, що нашій школі було досить важко. Зараз з відкриттям великого спортивного залу в мікрорайоні «Прогресу» ситуація покращилась. Впевнений, що тяжко зараз – буде легше в житті та спорті в майбутньому. Хлопці займаються і на вулиці, і по школах, і працюють у вихідні дні. Ця проблема є, про неї всі знають і всі намагаються її вирішити. Дуже радіємо, що спортивну залу «Прогресу» викуповує місто. Користуючись нагодою, дякую всім причетним у процесі купівлі-продажу даної спортивної споруди. Також знаємо, що міська влада турбується, щоб збудувати ще один спортивний зал. Тому, надіємося на краще, а зараз працюємо на тій базі, що є в наявності у нашому місті.  Найголовніше, що є діти, їх багато, вони хочуть грати у футбол. У нас дуже велика проблема виникла влітку в міжсезоння, коли досить велика кількість гравців перейшла грати в інші команди, тому що ті команди мали грати рангом вище у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України, вони перейшли в інтернати чи ліцеї, проживають зараз у Житомирі, Вінниці. Ми їх відпускаємо, якщо все йде по-людськи, а є, звичайно, діти, яких батьки тишком-нишком забирають і нічого керівництву, тренерам не кажучи, переводять в інші команди. Бог їм суддя! Ми ніколи нікого не тримаємо, якщо бачимо, що це добре для дитини.

Дитячо-юнацька футбольна ліга України (ДЮФЛ України)

Що стосується ДЮФЛ України, раніше я казав, що певна кількість найкращих вихованців залишили лави школи, але у будь-якому випадку, це є шанс для інших, які мали раніше менше ігрової практики. Зараз деякі гравці, про яких ми навіть не думали, що вони можуть мати такі добрі здібності, це 1-2 хлопчики у кожній команді, проявили себе з кращої сторони. Їм важко у психологічному плані, коли ти більше програєш, ніж виграєш, це загартовує. Але ми налаштовуємо дітей, на те, що вони навчаються, люблять свій вид спорту і граємо, не лише щоб будь-що перемогти, а для того, щоб грати у футбол. Це перш за все. Друге, це бути командою та підтримувати один одного у складних умовах і радіти, коли є певні перемоги. Зі сторони видно, що за ці два-три місяці першого кола діти виросли особливо в психологічному плані. Коли у останньому турі 2019 року перемогли команду з Черняхова, програючи – старша група (2003 року народження, тренер – Сергій Копитко) 0-2 і вигравши 3-2, це для них був певний поштовх, щоб і краще на тренування ходити. І команда 2005 року народження (тренер – Дмитро Подгорчук), вигравши останню гру 2019 року, зробили крок вперед до становлення своїх чоловічих якостей.

Наприкінці, директор ДЮСШ Олександр Подгорчук запросив юнаків та дівчат від 6 до 17 років приходити до школи займатись улюбленим видом спорту. Адже саме тут юним спортсменам кваліфіковані тренери нададуть можливість безкоштовно набувати футбольну майстерність та брати участь у різноманітних змаганнях з футболу та футзалу.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.