Бердичівлянин стане блаженним Католицької Церкви — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Бердичівлянин стане блаженним Католицької Церкви

11 вересня відбудеться історична подія для Бердичева та Римсько-Католицької Церкви. Вперше у історії особа, яка народилася у Бердичеві, була зарахована до блаженних. 

Наприкінці 2015 року у Ватикані Папою Римським Франциском під час зустрічі з кардиналом Анджело Амато, префектом Конгрегації у справах святих, були затверджені декрети про визнання чуд та про героїчність чеснот. Серед них також декрет, що стосується священика отця Владислава Буковинського, який народився у Бердичеві 4січня 1905 року.


А нещодавно стало відомо, що вже визначена дата беатифікації отця Владислава Буковинського. Беатифікація – це акт зарахування особи до лику блаженних. Ця подія відбудеться 11 вересня у місті Караганда, що у Казахстані.


Отець Владислав Буковинський народився 4 січня 1905 року в м. Бердичеві, в 1920 році він переїздить до Польщі. У 1926 році після завершення Ягелонського університету о. Владислав вступає до духовної семінарії. Посвячений у сан священика у 1931 році у Кракові. Працював священиком у Луцьку, після війни перебував у Радянських тюрмах та таборах. У 1954 році о. Владислав був відправлений у Караганду, він став першим католицьким священиком, який прибув до Казахстану.


У 1955 році йому було запропоновано повернутись до Польщі, але він відмовився та вирішив стати громадянином СРСР і назавжди залишитись у Караганді. Пропрацювавши там чотири роки, о. Владислав знову на три роки потрапив до трудового табору біля Іркутська, але, відбувши покарання, повертається до Караганди та продовжує свою душпастирську працю. Помер о. Владислав Буковинський 3 грудня 1974 року у Караганді, там він і похований.

Відео

Максим Железницький

Позаштатний журналіст "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.