Урочистості Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві — РІО Бердичів

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/6936

Урочистості Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві

Тисячі прочан з багатьох країн та міст України цього року прибули до Бердичева, щоб взяти участь у Урочистостях Матері Божої Святого Скапулярію. 18 паломницьких груп з різних міст України, до складу яких входили вірні з України, Бразилії, Італії, Польщі, Білорусії, Молдови, США та Австрії. Найменшим паломником, який прибув до Бердичева, був Михайло Цихановський з Києва, йому лише 3 місяці, а найстаршим паломником стала Олена Юрчина з Віньківців, Хмельницької області – 78 років.

Традиційно, у перший день Урочистостей, після обіду на площі Святого Йоана Павла ІІ зустрічали піші паломницькі групи. Першою прибула до Бердичева група велосипедистів з Понінки, Хмельницької області, які цього року вперше приїхали, як велосипедне паломництво. Також після кількарічної перерви відновилось паломництво з Андрушівки до Бердичева. Найбільша піша паломницька група, яка налічувала 648 вірних, це 23-те Францисканське паломництво Шепетівка-Полонне. А найдовше - сім днів - до Бердичева йшло 18-те Київське паломництво Київ-Фастів.

Після прийняття усіх груп паломників відбулась Служба Божа, яку очолив Єпископ Станіслав Широкорадюк, Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, який також пішки прибув до Бердичева разом з Францисканським паломництвом, а також численні священики. Проповідь виголосив отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії.
У другий день Урочистостей, 19 липня, перед початком Урочистої Літургії на площі перед Всеукраїнським Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію відбулось освячення пам’ятника Святому Йоана Павлу ІІ. Цю почесну місію виконав Єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський.
Урочиста Літургія розпочалась об 11-ї годині.  Очолив  її Архієпископ, Митрополит Ризької Архідієцезії (Латвія) Збігнев Станкевич, а співслужили йому Архієпископ, Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький та Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. Також були присутні: Єпископ Станіслав Широкорадюк, Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, Єпископ Броніслав Бернацький, Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, Єпископ Віталій Скомаровський, Ординарій Луцької дієцезії, Єпископ Леон Дубравський, Ординарій Камянець-Подільської дієцезії, Ян Пурвінський, Єпископ Київсько-Житомирської дієцезії, Радослав Змітрович, Єпископ-помічник Камянець-Подільської дієцезії та численні священики.
Також прибули на Урочистості представники Ордену Босих Кармелітів з-за кордону: отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії, Краківську провінцію Ордену Босих Кармелітів представляв заступник провінціала отець Андрій Рушала OCD, а також делегат провінціала в Україні отець Петро Гевельт OCD. Також брав участь у Урочистій Літургії отець Іван Цихуляк, настоятель парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької церкви у Бердичеві.

Під час Літургії особливо  ревною молитвою вірні огортали Україну, прохаючи миру та заступництва у Матері Божої Святого Скапулярію та Святого Йоана Павла ІІ.

Відвідали святкування в Бердичеві також і представники дипломатичних місій з Польщі, Румінії та Японії. Зокрема Офіційний представник Парламенту Польщі Ян Джєджічак, Надзвичайний та Посол Японії Шигекі Сумі, Консул Посольства Республіки Румунія в Україні Марін Шегеу, Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Росінські, Делегація Повяту Вроцлавського з Польщі на чолі зі старостою Романом Потоцьким, а також представники державної, обласної, міської та районної влади.


На завершення Літургії до вірних звернулись Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії та представники Ордену Босих Кармелітів з-за кордону: отець Мігель Маркес Кальє OCD, настоятель Іберійської провінції Ордену Босих Кармелітів з Іспанії та заступник провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Андрій Рушала OCD. Також звернувся до усіх зібраних настоятель бердичівської парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та хранитель Санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD, який подякував всім людям, "парафіянам та не тільки", представникам влади, добродіям за допомогу в організації та проведенні Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія. Він також запросив до слова для привітання заступника Голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослава Лагуту, народного депутата України Олександра Ревегу та Бердичівського міського голову Василя Мазура. Також представники влади привітали з ювілеєм Архієпископа, Ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Петра Мальчука, який у переддень Урочистостей святкував своє 50-річчя.


Після закінчення Літургії всі бажаючі могли прийняти шату Марії - Святий Скапулярій, який накладали отці босі кармеліти.

Фотогалерея

{gallery}6936{/gallery}

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.