«Україно, не бійся прийняти Марію» - в урочистостях у Бердичеві взяли участь тисячі паломників — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

«Україно, не бійся прийняти Марію» - в урочистостях у Бердичеві взяли участь тисячі паломників

19 лип. 2021 Максим Железницький

Цього року у перший день урочистостей до Бердичева прибули тринадцять паломницьких груп. Цього року серед паломників через пандемію та карантин було менше паломників з-за кордону, але були присутні віряни з усіх областей України.

Найбільша група (понад 365 учасників) прийшла на чолі з єпископом Станіславом Широкорадюком, ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії, – це Францисканське паломництво Шепетівка-Полонне. Чисельними були також дві групи з Житомира. Чотири групи велосипедних з Харкова, Хмільника, Понінки та Коростишева. Вік наймолодшого учасника паломництва становив 3 місяці, вік найстаршого учасника паломництва – 81 рік.


Урочисту Службу Божу у суботу на площі святого Йоана Павла ІІ очолив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Йому співслужили єпископи: Радослав Змітрович, Павло Гончарук, Віталій Скомаровський, Станіслав Широкорадюк, Микола Лучок, Олександр Язловецький та понад 100 священиків. Проповідь виголосив єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Мукола Лучок.


На завершення Служби Божої до паломників із подячним словом звернулися отець Віталій Козак, настоятель бердичівського санктуарію, який вперше як настоятель приймав паломників, заступник Провінціала Краківської Провінції Босих Кармелітів отець Гжегож Тима та отець Блажей Суска. Після Меси паломники розійшлися на нічліг.


Цілу ніч з суботи на неділю під покровом Богородиці Бердичівської тривало чування в намірах сімей України. Літургію опівночі очолив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович.
У неділю о 8-й годині ранку Службу Божу в храмі перед іконою очолив заступник Провінціала Краківської Провінції Босих Кармелітів отець Гжегож Тима. Після Літургії на площі святого Йоана Павла ІІ паломники молилися молитву Розарія. О 10:30 вони привітали головного гостя урочистості – архієпископа, митрополита Львівського Мечислава Мокшицького.


Архієпископ Мечислав Мокшицький, виконувач обов’язків Голови Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви, очолив центральну Службу Божу урочистостей, а також виголосив проповідь. Співслужили йому ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук, Кам'янець-Подільський єпископ-помічник Радослав Змітрович, Львівський єпископ-помічник Едвард Кава,  єпископ-помічник Мукачівський Микола Лучок та єпископ-емерит Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький і понад 50 священиків.
У Службі Божій взяли участь і вищі настоятелі господарів санктуарію, братів босих кармелітів. Краківську провінцію Ордену Босих Кармелітів репрезентували отець Гжегош Тима та делегат провінціала в Україні отець Юзеф Кухарчик.


Цього року під час молитви в особливий спосіб дякували за 30 років Незалежності України та спільно єдналися у молитві, щоби випросити для нашого народу та всього світу мир, припинення пандемії, моральне та релігійне відродження і дякували за те, що 10 років тому Єпископат Римсько-Католицької Церкви України проголосив бердичівський храм національною Марійною Святинею. Цього року Ікону Матері Божої Бердичівської в урочистій процесії несли військовослужбовці Бердичівського гарнізону.


Урочистості в Бердичеві відвідали представники обласної, міської та районної влади, а саме: заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, міський голова Бердичева Сергій Орлюк, секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда, голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк.


Відвідали свято в Бердичеві також представники дипломатичних місій та іноземних делегацій із Польщі: Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Аніца Джамич, Надзвичайний i Повноважний Посол Словенської Республіки в Україні Томаж Менцін, заступник Посла, Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Матуш Корба, заступник Міністра культури, національної спадщини та спорту Республіки Польща Ярослав Селін, офіційний представник Прем’єр-міністра Республіки Польща Ян Дзєдзічак, заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща Марцін Пшидач, Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярцінський.


На завершення Літургії до вірних звернувся архієпископ Мечислав Мокшицький та єпископ Віталій Кривицький. Єпископ Віталій Скомаровський зачитав Акт присвячення України Непорочному Серцю Пресвятої Пресвятої Діви Марії.


З вітальним словом звернулися заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Віктор Градівський, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, міський голова Бердичева Сергій Орлюк, заступник Міністра культури, національної спадщини та спорту Республіки Польща Ярослав Селін та делегат провінціала Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик.
А отець Віталій Козак, настоятель бердичівського санктуарію, подякував усім причетним за організацію свята.


Наприкінці літургії наймолодші парафіяни подякували архієпископу Мечиславу Мокшицькому та вручили йому квіти. Після закінчення літургії всі бажаючі могли поспілкуватися та помолитися біля Ікони Матері Божої Бердичівської у храмі.


Фото – Юрій Мельник

ikona brd1

ikona brd2

ikona brd3

ikona brd4

ikona brd5

ikona brd6

ikona brd7

ikona brd8

ikona brd9

ikona brd10

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.