В неділю в Бердичівському Свято-Миколаєвському соборі приймали доленосне рішення — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

В неділю в Бердичівському Свято-Миколаєвському соборі приймали доленосне рішення

Хоча навряд чи так можна назвати традиційну бердичівську позицію: «Уже никто никуда не идет». Але, про все по-порядку.

cerkvaНа минулому тижні знайомі повідомили, що в неділю о 10.30 в соборі відбудуться збори за приєднання до української церкви (саме так і сказали). У зазначений час я прийшов до церкви і побачив, що йде звичне богослужіння, а на дверях храму висить оголошення про те, що збори таки мають бути. Інші знайомі тут теж підтвердили, що після причастя мають бути збори, а на питання щодо прогнозів голосування відповіли: «Настоятель категорично проти ПЦУ, інші священники буцімто і не проти, а народ ще не визначився…»

Невдовзі недільне богослужіння завершилось, і до мікрофону вийшов настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков). Він сказав, що в списках громади числиться 767 парафіян, і кворум, необхідний для зборів, є. Також Віталій Бойков сказав, що в нас є свій Томос, дарований Українській Православній Церкві 27-го жовтня 1990-го року і наголосив: «УПЦ була надана незалежність і самостійність в її управлінні. Вона має статус широкої автономії. Керівний центр Української Православної Церкви знаходиться в Києві, Предстоятель обирається українським єпископатом і носить титул Митрополита Київського і всієї України. Архієреї обираються Священним Синодом УПЦ. Ця подія відбулася до прийняття Акту проголошення Незалежності України у 1991-му році».


Готуючись до написаня статті, я пошукав в інтернеті цей документ, з яким може ознайомитись кожен бажаючий, хоча й слова «Томос» в в ньому ще не було.


Далі настоятель зачитав ще два документа: рішення Собору єпископів Української Православної Церкви від 13. 11. 2018 р. та Священного Синоду УПЦ від 07. 12. 2018-го р.


Зокрема зазначив, що Собор єпископів Української Православної Церкви, який зібрався у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13-го листопада 2018-го року, ухвалив: «Українська Православна Церква, яка є канонічною та визнаною Помісними Православними Церквами, звершуючи своє служіння Богу і народу України, принципово підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Українська Православна Церква присутня в усіх регіонах України та об’єднує як підконтрольні, так і непідконтрольні українській владі території, переживаючи разом зі своїм народом усі радощі й страждання.


Українська Православна Церква є самокерованою, наділеною всіма правами незалежності та самостійності, які на сьогодні потрібні для плідного служіння Богу та народу України». Голова зборів зачитав Звернення Священного Синоду УПЦ до архіпастирів, пастирів, чернецтва та вірян від 7-го грудня 2018-го року із закликом «надалі берегти чистоту Святої Православної віри, берегти духовну єдність у нашій Святій Українській Церкві, яка є канонічною наслідницею древньої Київської Митрополії, що постала молитвами святого апостола Андрія Первозванного та трудами святого рівноапостольного князя Володимира, і в якій жили та догоджали Богу наші славні предки…»


Також настоятель зазначив, що відповідно до статті № 35 Конституції України Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. Ну, а далі, він запросив присутніх голосуванням підтримати ці рішення та оголосив про одностайність такої підтримки. Піднятих рук ніхто не рахував, хто «проти» чи «утримався» не запитував, альтернативних пропозицій теж ні в кого не виникло.


На запитання, а чому ж ми згадуємо на служінні патріарха московського, Віталій Бойков сказав, що коли він років десять тому особисто був на зустрічі з ним, той запевняв, що можете і не згадувати, мовляв, це ваша справа. Ще на кілька питань парафіян настоятель спокійно і виважено дав вичерпні відповіді.


Після зборів я постарався порахувати скільки ж все-таки парафіян було на зборах, але це було досить важко. Хтось відразу пішов, хтось залишився, до храму ще і ще заходили люди. Більше двохсот п’ятдесяти чоловік точно було, але чи цього достатньо для прийняття правомочного юридичного рішення, незрозуміло.

Хочеться сподіватись, що і надалі рішення релігійних громад Бердичівщини будуть такими спокійними і виваженими. Час розставить все по місцях. 

cerkva0

cerkva1

cerkva2

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.