Чи дійсно храми в Бердичівському районі перейшли до Православної Церкви України? — РІО Бердичів

Середа, 22 Січня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Чи дійсно храми в Бердичівському районі перейшли до Православної Церкви України?

Вчора на ринку я почув «новину» про те, що в неділю в Гришковецькій церкві стався скандал, приїхали якісь «молодчики», щоб насильно перевести її у підпорядкування ПЦУ. Не те, щоб я посміявся, а просто дуже скептично віднісся до такої «інформації», адже вже не раз переконувався, що на базарі можуть що завгодно придумати, додумати і переказати далі.

Але через кілька годин зовсім у другому місці, люди, які зовсім не пов’язані з ринком, мені підтвердили: «Так, в неділю були збори і церква перейшла від Московського патріархату…».


Щоб дізнатись все з першоджерела довелось їхати в Гришківці, але на воротах та на церкві висіли замки, тож спитати на місці не було в кого. А телефоном отець Юрій, настоятель Гришковецької церкви, пояснив, що в неділю були щорічні традиційні парафіяльні збори, які знову переобрали той самий склад правління релігійної громади та казначея. Тобто, ніхто нікуди в Гришківцях не переходив.


І навіть більше. Готуючись до написання замітки, я зайшов на сайт Бердичівського Свято-Миколаєвського собору і дізнався, що громада Гардишівської церкви, про яку два тижні тому писали всі ЗМІ регіону, як про таку, що перейшла до ПЦУ, теж нікуди не переходила.


В суботу 23 лютого там відбувся собор духовенства Бердичівського благочиння та молебень за мир і спокій в Україні, які провели священики Московського патріархату. А про те, що було після богослужіння, дослівно цитуємо прес-секретаря Бердичівського благочиння:
«На церковній паперті до парафіян наблизився гурт людей, налаштованих проти канонічної Української Православної Церкви, котрі мали намір всупереч закону заволодіти церковною спорудою. Так звані «активісти» з їх числа ставили питання щодо майнових прав на храм, понять «територіальна громада» і «релігійна громада» тощо.


Духовенство Бердичівського благочиння задовольнило їх цікавість, заспокоївши вичерпними відповідями та наголосивши: розділення і відчуження між людьми суперечать природі Церкви Христової та духу благочестя. Священики нагадали: «Лише релігійна громада має право змінювати свою підлеглість шляхом внесення змін до Статуту на своїх загальних зборах, а не на місцевих зібраннях. Саме керівний орган релігійної громади визначає правомочність цих зборів і затверджує рішення». Розмова завершилася миролюбно…»

Gard Sobor 02

Gard Sobor 12

Gard Sobor 18

Gard Sobor 19

Gard Sobor 20

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.