Міністерство юстиції України здійснило моніторинговий візит до ДУ «Бердичівська виправна колонія №70». Фото — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Міністерство юстиції України здійснило моніторинговий візит до ДУ «Бердичівська виправна колонія №70». Фото

27 вер. 2021 Власкор

Моніторинговою групою, до складу якої увійшли члени громадської ради при Міністерстві юстиції України - Ганна Скрипка та Сергій Зуйков, разом із журналістами Андрієм Діденком (Інформаційний бюлетень «Права людини» Харківської правозахисної групи), Олегом Цвілим (видання «Правова Україна»), кореспондентом Катериною Степановою та оператором Євгеном Зайцевим (4 телеканал) було відвідано 16 вересня Державну установу «Бердичівська виправна колонія №70».

Про це на своєму сайті повідомив Інформаційний бюлетень «Права людини» Харківської правозахисної групи.

У повідомленні вказана загальна інформація про колонію у Бердичеві, про ремонтні роботи, які там проводять, організовані учбово-виробничі майстерні для засуджених, камери для перебування засуджених, дільниці, кімнати для вживання продуктів, відпочинку та розвантаження, їдальню, господарчу ділянку тощо.


Загальна інформація


Колонія максимального рівня безпеки з плановим наповненням 760 осіб, у якій відбувають покарання чоловіки, засуджені за умисні особливо тяжкі злочини, а також чоловіки, переведені з колоній середнього рівня безпеки за допущені злісні порушення режиму тримання та засуджені, які скоїли злочини під час відбування покарання. В окремому секторі тримаються засуджені до довічного позбавлення волі. Установа розташована в м. Бердичеві. Заклад збудований за часів імператриці Катерини ІІ і виконував функції пересильної тюрми. З 1939 по 1946 рік – тюрма НКВС № 2, з 1946 по 1953 рік – пересильна тюрма МВС, з 1954 по 1963 рік – табірне відділення № 172, з 1963 по 1967 рік – підрозділ п/я ЯЮ-309/172, з 1967 по 1969 рік – установа п/я ЯЮ-309/70, з 1969 по 1999 рік – установа ЯЮ-309/70.


На територію колонії потрапили без зволікань. Було перевірено на практиці, що додаток «Дія» може використовуватися замість паспорта під час перевірки документів.
В супроводі першого заступника начальника установи Дзюбчика Віталія Дмитровича відвідали: дільницю посиленого контролю для тримання засуджених довічно, дільницю карантину, медичну частину, дільницю ресоціалізації, їдальню, лазню, господарську ділянку, кімнати короткочасних і тривалих побачень і наостанок, підсумовуючи візит, мали зустріч з начальником колонії Доробалюком Олександром Павловичем.


Штатна кількість персоналу установи – 330 осіб, загальна кількість засуджених на 2020 рік – 213, на 2021 рік – 211. Не отримали відповіді стосовно загальної кількості працевлаштованих засуджених за трудовим договором (контрактом). Середньомісячний заробіток засуджених у поточному році – 1306–1500 грн. На час візиту в ДІЗО утримувалося 2 особи, в ОК – 1.
На лікуванні в медичному закладі ЦОЗ ДКВ – 2 особи. В медичних закладах МОЗ –15 осіб. За статтею 391 ККУ у 2021 році відбувають покарання 4 особи; за 2020 та 2021 роки проваджень за ст.ст 391, 255 ККУ в установі відкрито не було. До інших установ у 2020 році переведено 11, у 2021 році – 11 засуджених.


26 осіб перебуває на обліку з діагнозом ВІЛ/СНІД, замісну терапію не отримують; 7 осіб схильних до самогубства і 4 до втечі; 49 засуджених визначені як злісні порушники режиму утримання; жодна особа не була звільнена за 2020 і 2021 роки по УДО (ст. 81 ККУ) та 2 особи у 2020 році та 2 особи у 2021 році за ст. 82 ККУ.


У 2020 році було 26 викликів швидкої допомоги, у 2021 – 18. У 2020 та 2021 роках під час прибуття тілесні ушкодження у засуджених зафіксовані не були, під час перебування в установі у 2020 році –2 випадки та у 2021 році – 2 випадки. До засуджених у 2020 році 6 разів були застосовані спецзасоби і, у 2021 році – 4 рази.


Побачень через Інтернет в установі немає, є 3 робочих місця з доступом до Інтернету для дистанційного навчання. За 2020 рік відбулося 14 тривалих побачень, за 2021 рік – 2; за 2020 рік 3 особи скористались Інтернетом шляхом укладання відповідного договору – планшет колонії і в 2021 році –28 осіб – планшет засуджених.


У колонії відбуваються ремонтні роботи, влаштовано зону вай-фай для доступу засуджених до Інтернету. Існують учбово-виробничі майстерні для засуджених, обов’язкове працевлаштування для осіб, які мають непогашені позови, аліменти.


Дільниця посиленого контролю для тримання засуджених довічно

BVK1


31 засуджений довічно утримується в камерах по 2 особи. Засуджені використовують планшети, які можуть тримати в камері. Доступ до Інтернет для засуджених безкоштовно забезпечує керівництво колонії, обладнано вай- фай. Засудженим дозволено мати мультиварки, електрочайники. Деякі засуджені займаються творчою діяльністю – малюють, вишивають, майструють різноманітні вироби.

BVK2

BVK3


Є робочий цех для засуджених довічно. Виготовляють різноманітні вироби господарського призначення. В цеху протікає каналізація.
Є швейний цех:

BVK4

BVK6


Багатомісні камери для довічно ув’язнених осіб


16 осіб, засуджених довічно, перебувають у багатомісних камерах з плановим наповненням 24 місця.
Існує спеціальний блок, у якому розташовані спільні кімнати, що відкриваються після команди «підйом» і зачиняються по команді «відбій».

BVK7

BVK8

BVK9

BVK10


Засуджені довічно можуть вільно пересуватися загальним коридором, перебувати в кімнаті тримання і вживання продуктів.

BVK11

BVK12


Кімната розвантаження, де відбуваються зустрічі зі священиками різних конфесій і віросповідань:

BVK13

BVK14


В коридорі стоять баки для роздільного збирання сміття. Але на час візиту баки були порожні.

BVK15


Дільниця карантину


Дільниця карантину та діагностики обладнана спальними приміщеннями. На ліжках матраци і подушки в занедбаному стані та потребують заміни. Відсутні бачки з питною водою.

BVK16

BVK17


Кімнатами для відпочинку:

BVK18


Медична частина


Медична частина перебуває в занедбаному стані й потребує капітального ремонту та нового обладнання.

BVK20


Палати в задовільному стані:

BVK21

BVK22


Апарату флюорографії не має – раз на рік засуджені проходять обстеження з застосуванням обладнання цивільної лікарні, яке привозять в установу.
Працює рентген апарат, але дуже старенький (40 років) і потребує заміни.

BVK23

Стоматологічний кабінет. Відбувається прийом лікарем стоматологом:

BVK24


У журналі тілесних ушкоджень належним чином не документуються ушкодження, відсутні фото тілесних ушкоджень через брак відповідного обладнання.


Дільниця ресоціалізації


Оглянуті два відділення, деякі приміщення потребують ремонту.
В житлових приміщеннях проведено косметичний ремонт. У більшості спальних кімнат встановлені одноповерхові ліжка, однак у деяких відділеннях монітори зафіксували двоповерхові ліжка, що порушує право на приватність засуджених осіб.


Встановлені баки для сортування сміття.
Туалети та рукомийники в деяких відділеннях перебувають у занедбаному стані та потребують ремонту. Разом з тим монітори позитивно відмічають, що проводяться ремонти та встановлюється сучасне обладнання.

BVK25

BVK26

BVK27


На дворі наявне знаряддя для фізичних вправ – турнік, бруси, спортивна драбина.
Дехто з засуджених виготовляє ексклюзивні речі, як то вишивання бісером.

BVK28

BVK29


Господарча ділянка


Невеличке тепличне господарство, вирощування овочів:

BVK30


Їдальня


Їжу для засуджених готують у спеціально оснащеному місці, є можливість готувати на дровах у печі, що дає можливість заощаджувати газ та електроенергію.
В їдальні проведено ремонт, столи чисті та охайні.

BVK31

BVK32


В установі вирощують овочі та фрукти, готують консервацію.

BVK34

BVK35


Рибний цех:

BVK36


Банно-пральний комбінат


Банно-пральний комбінат відремонтований. Душові кабіни відділені одна від одної невисокими перегородками, у кожній кабінці в наявності килимки.
Згідно із графіком засуджені особи мають змогу помитися один раз на тиждень.
Пральня оснащена новими пральними машинами.

BVK37

BVK38


Довкілля та побачення


В колонії облаштовано 3 робочих місця з доступом до Інтернету.
Кімнати тривалих побачень у належному стані, в деяких кімнатах проводяться ремонтні роботи.
За 2020 рік в установі проведено 2 тривалі побачення та 85 короткострокових.

BVK39

BVK40

BVK41

BVK42


Зауваження і пропозиції


Деякі приміщення потребують капітального ремонту, особливо в медичній частині. Потрібно замінити старе медичне обладнання новим, зокрема рентгенапарат, придбати флюорограф та інше.


Необхідна фотоапаратура для фіксації та документування тілесних ушкоджень. Також медчастина не забезпечена прямим телефонним зв’язком. Відсутні баки для кип’яченої питної води.

 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.